Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

To warto przeczytać w Gazecie

2017-06-01 20:39:46 (ost. akt: 2017-06-01 19:32:28)

Autor zdjęcia: GwK

W najbliższym czasie powinno się wyjaśnić czy między Gminnym Przedsiębiorstwem Komunalnym a Miejskimi Wodociągami wszystko zostało uregulowane. W przeciwnym przypadku mieszkańcy gminy wiejskiej Kętrzyn mogą zostać odcięci od wody. Sprawdzamy też czy w związku z reformą edukacji nauczyciele w powiecie mogą spać spokojnie. Zapraszamy do lektury.

W tym roku nauczyciele mogą spać spokojnie, czytaj: strona 6.
Zbliża się koniec roku szkolnego. Trzeba powiedzieć - niezwykle burzliwego roku szkolnego. Reforma edukacji, która od września wchodzi w życie wymusza sporo zmian związanych z likwidacją gimnazjów. Czy w związku z tym nauczyciele powinni się bać o swoją pracę?

Wójt deklaruje: woda nie zostanie odcięta, czytaj: strona 3.
Mieszkańcy miejscowości położnych na terenie gminy wiejskiej Kętrzyn mogą spać spokojnie. Taką deklarację złożył wójt Paweł Bobrowski w związku z ostrzeżeniem jakoby Miejskie Wodociągi miały odciąć wodę na terenie gminy. To efekt zaległości, które wygenerowało Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne.

Polska Straż Graniczna dzisiaj to marka znana w Europie, czytaj: strona 12.
— Jesteśmy nowoczesną formacją, która bezwzględnie i błyskawicznie reaguje na rzeczywiste zagrożenia bezpieczeństwa RP, a także na zmiany zachodzące w Europie i świecie, które wpływają na nasze bezpieczeństwo — mówi płk SG Tomasz Semeniuk. Z komendantem Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej rozmawiamy w przeddzień obchodów 26. rocznicy powołania formacji.

Mieszkańcy Reszla rozmawiali o swojej społeczności, czytaj: strona 7.
Za nami III edycja projektu „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”. W bibliotece w Reszlu rozmawiano o tym, co łączy Polaków.
Wspólnota lokalna „tworzy się” przede wszystkim we wspólnym działaniu – to jeden z wniosków debat społecznych, które w dniach 15-21 maja odbyły w ponad 50 bibliotekach w Polsce. Ich uczestnicy poszukiwali odpowiedzi na pytania: co łączy Polaków oraz co robić, by wzmacniać poczucie wspólnoty lokalnej.

Marczak znokautował Huliakiewicza. I to z kontuzjowaną ręką!, czytaj: strona 16.
W głównym wydarzeniu wieczoru gali TFC 2, Marcin Marczak (11-0, 5 KO) z Kętrzyna pokonał przez techniczny nokaut w 4. rundzie byłego mistrza Europy - Siergieja Huliakiewicza (43-8, 17 KO). Popularny "Polish Express" 20 maja nie tylko odnotował kolejne zawodowe zwycięstwo, ale i zdobył jednocześnie tytuł interkontynentalnego mistrza federacji WBF.

Srebro o smaku zwycięstwa, czytaj: strona 16.
Odległy Włocławek stał się 27 maja areną zmagań najlepszych, wyselekcjonowanych miłośników solidnego wycisku. Wszystko za sprawą drugiej edycji cyklu Cross Battle, podczas którego kolejny świetny start odnotowały m.in. Jola Chmielewska i Ewelina Janczura z Kętrzyna.

Wulkan energii, rycerze i piosenka autorska, czytaj: strona 5.
Przed nami kolejny atrakcyjny weekend. Tym razem zaczął się on już w czwartek, przynajmniej dla najmłodszych. W piątek Kętrzyn zaprasza m.in. na koncert akustyczny Projektu Legendy - wspólnej inicjatywy muzyków grup Synkopa i Dr Watt oraz występ Łukasza Majewskiego. A to tylko preludium do tego, co nas czeka w sobotę i niedzielę.

Zapraszamy do lektury! Pamiętajcie o nas idąc po zakupy. W piątek od rana nasza gazeta będzie do kupienia. Można ją też kupić w wersji elektronicznej wysyłając sms-a. Wystarczy wejść na stronę >> KUP GAZETĘ >> gdzie "Gazeta w Kętrzynie" wraz z "Gazetą Olsztyńską" kosztuje tylko 1,23 zł.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages