Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Komendę policji opanowały... przedszkolaki!

2017-05-31 11:00:00 (ost. akt: 2017-05-31 10:54:57)

Autor zdjęcia: KPP

Komenda Policji w Kętrzynie kolejny już raz otworzyła swoje drzwi dla najmłodszych. Dzieci odwiedziły policjantów w ramach działań edukacyjno – profilaktycznych pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte jednostki policji”.

Kętrzyńską komendę dowiedziały dzieci z Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie. Maluchy dowiedziały się na czym polega praca policjanta i zobaczyły sprzęt, jakim dysponują funkcjonariusze. Dużą radość sprawiła im również korespondencja radiowa z oficerem dyżurnym. Dzieci mogły przymierzyć policyjny mundur, czapki oraz obejrzeć akcesoria, np.: kajdanki, czy pałkę. Na zakończenie policjanci robili najmłodszym odciski palców, co bardzo spodobało się przedszkolakom.

Podczas spotkań policjanci przybliżyli dzieciom zagadnienia związane z bezpiecznymi zachowaniami, tłumaczyli jak postępować w trudnych sytuacjach i gdzie szukać pomocy. Na zakończenie nie brakowało ciekawych pytań ze strony najmłodszych oraz deklaracji, że w przyszłości chcieliby zostać policjantami oraz policjantkami.

Źródło: KPP

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages