Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Rozstrzygnięcia konkursu piosenki anglojęzycznej

2017-05-24 12:25:46 (ost. akt: 2017-05-24 12:47:18)

Autor zdjęcia: archiwum SP Wilkowo

W Zespole Szkół w Wilkowie odbył się Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej, w którym uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-językowe. Wzięły w nim udział Szkoły Podstawowe z Kruszewca, Nakomiad i Wilkowa oraz Gimnazja z Karolewa i Wilkowa.

Głównym celem konkursu było wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych, a także popularyzacja języka angielskiego wśród dzieci i młodzieży.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie: kategoria "Solista" i kategoria "Duet" dla klas IV-VI SP oraz dla klas I- III Gimnazjum. Uczniowie przygotowywali na występ dowolnie wybrany przez siebie utwór z repertuaru piosenki anglojęzycznej.
Ich sceniczne wzmagania oceniało Jury w składzie: Anna Abramowicz - inspektor ds. Oświaty, Dorota Wiktorek - nauczyciel muzyki ZS w Wilkowie, Dorota Syhłowyj - nauczyciel języka angielskiego SP w Wilkowie i Gimnazjum w Karolewie oraz Andrzej Sydor - nauczyciel języka angielskiego SP w Kruszewcu.

Młodzi artyści prezentowali wysoki poziom wykonywanych utworów i tak po burzliwych obradach jury przyznało w kategorii Szkoły Podstawowe kl. IV-VI "Soliści":
I miejsce - Maja Wiktorek (SP Wilkowo)
II miejsce - Damian Wicha (SP Nakomiady)
III miejsce - Daria Książek (SP Wilkowo)
Wyróżnienia otrzymali Amelia Masna (SP Kruszewiec), Alicja Kasprzak (SP Wilkowo) oraz Olaf Szymanowski (SP Kruszewiec).

W kategorii "Duet" było tylko pierwsze miejsce, które zajęli: Wioleta Jachimczyk i Jakub Bruś ze Szkoły Podstawowej w Nakomiadach.

W kategorii Gimnazjum "Solista" I miejsce zajął Miłosz Babiński (Gimnazjum Karolewo), II miejsce zajęła Joanna Nicewicz (Gimnazjum Wilkowo), a III miejsce zajęła Wiktoria Bartoszko (Gimnazjum Karolewo).

W kategorii "Duet" I miejsce zajęły Kornelia Kuberska i Maja Wiktorek z ZS w Wilkowie.

Nagrody ufundował Zespół Szkół w Wilkowie oraz firma "Buchalter" Biuro Rachunkowe S.C. z Kętrzyna.

Joanna Szymanowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages