Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

To warto przeczytać w Gazecie

2017-05-18 20:41:57 (ost. akt: 2017-05-18 20:54:41)

Autor zdjęcia: GwK

W weekend moc atrakcji w regionie. Ale wierzymy, że znajdziecie choć chwilę, by sięgnąć po piątkowy numer "Gazety w Kętrzynie". Oto, co dla Was przygotowaliśmy.

Budżet utknął na powiatowej drodze, czytaj: strona 3.
W marcu ub.r. pisaliśmy o czynie społecznym mieszkańców kilku miejscowości w gminie Barciany, którzy nie mogąc się doczekać pomocy ze strony odpowiednich władz, sami wyrównali drogę łączącą wsie Krelikiejmy i Koskajmy. Mimo obietnic minął ponad rok, a nic w tej sprawie nawet nie drgnęło.

Drogosze najsympatyczniejsze, Kętrzyn najsilniejszy, czytaj: strona 4.
14 maja w Olsztynie odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Jedną z atrakcji był specjalny festyn i piknik strażacki, z różnymi konkurencjami, zawodami i pokazami. Na Placu Solidarności poznaliśmy także laureatów plebiscytu „Gazety Olsztyńskiej” na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną we wszystkich 19 powiatach regionu, a ich przedstawiciele odebrali nagrody i wyróżnienia.

Ta współpraca może się rozwinąć, czytaj: strona 6.
W dniach 10-13 maja delegacja powiatu gościła w ramach rewizyty w powiecie Main-Taunus-Kreis w Niemczech. Jak podkreślił starosta Ryszard Niedziółka, spotkanie było okazją do poznania walorów historyczno-krajobrazowych, potencjału gospodarczo-ekonomicznego, oświatowego i kulturalnego powiatu MTK. Strona niemiecka przybliżyła obszary działania powiatu oraz innowacyjne rozwiązania gospodarcze.

Brak nogi nie oznacza braku marzeń, czytaj: strona 12.
— To, że ktoś nie ma ręki czy nogi nie oznacza przecież, że nie może żyć, śmiać się, spotykać ze znajomymi, uprawiać różnych sportów... Do tego, jak i do marzeń, nie są one niezbędne — mówi Maciej Kosiorek, do niedawna reprezentant Polski w amp-futbolu. Z utalentowanym zawodnikiem rozmawiamy o amputacji, dwukrotnym rozstaniu z futbolem oraz o tym, że pozornie niewielki błąd lekarski może drastycznie zmienić życie.

Trzecie z kolei "pudło" załogi z Korsz, czytaj: strona 15.
Po zwycięstwie we Frączkach i trzecim miejscu w Mikołajkach Piotr Szakal i Natalia Laskowska po raz trzeci stanęli na podium tegorocznych rajdowych Mistrzostwach Warmii i Mazur. 14 maja w Nowym Mieście Lubawskim załoga z Korsz znów była trzecia.

Sprawdź co ciekawego wydarzy się w regionie, czytaj: strona 5.
To może być naprawdę gorący weekend. I już nie chodzi nawet o samą pogodę, ale o ilość i jakość wydarzeń, które na nas czekają. Miłośnicy zwiedzania mogą odwiedzić zamki w Reszlu i Kętrzynie, a smaczku mogą tutaj dodać rycerze, którzy na polach pod Wopławkami ponownie skrzyżują swoje miecze w inscenizacji „bitwy stulecia”.

Kolejna porcja śmiechu w formie bezpośredniej, czytaj: strona 7.
W Reszlu "Stand-Up Rycerz" bije rekordy frekwencji, teraz organizatorzy postanowili dać szansę pośmiać się mieszkańcom Kętrzyna. W ramach imprezy przyjeżdżają do nas trzej komicy. Każdy inny, ale też każdy... śmieszny.

Dyrektor Gagacki odebrał dyplom dla najlepszej biblioteki regionu, czytaj: strona 6.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Wojciecha Kętrzyńskiego została uznana za najlepszą bibliotekę na Warmii i Mazurach w 2016 roku. Dyplom i tytuł „Bibliotheca Bona” zostały wręczone 17 maja w Olsztynie podczas uroczystości wręczenia Literackiej Nagrody Warmii i Mazur „Wawrzyn”. W imieniu biblioteki nagrodę przyjął osobiście dyrektor Witold Gagacki.

Zapraszamy do lektury! Pamiętajcie o nas idąc po zakupy. W piątek od rana nasza gazeta będzie do kupienia. Można ją też kupić w wersji elektronicznej wysyłając sms-a. Wystarczy wejść na stronę >> KUP GAZETĘ >> gdzie "Gazeta w Kętrzynie" wraz z "Gazetą Olsztyńską" kosztuje tylko 1,23 zł.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages