Mały Orzeł w Krotoszynie wzleciał najwyżej

2017-05-18 09:21:48(ost. akt: 2017-05-18 09:42:15)

Autor zdjęcia: Krzysztof Kania

W Krotoszynie koło Wrocławia odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików w zapasach. W zawodach wzięło udział 266 zawodników z całego kraju. Powiat reprezentowali zawodnicy i zawodniczki Orła Karolewo i Iskry Drogosze.
Maciej Szmyd, który reprezentował Gminny Ludowy Klub Sportowy Orzeł Karolewo po raz kolejny stanął na najwyższym stopniu podium. Pierwsze miejsce Maćka w Krotoszynie to kolejne jego zwycięstwo w turnieju ogólnopolskim, tym razem w stylu wolnym.

Utalentowany zawodnik Orła Karolewo potwierdza swoją wysoką formę sportową. W finale kategorii 38 kg po zaciętej walce pokonał na punkty o dwa lata starszego od siebie Sebastiana Indyckiego, aktualnego Mistrza Polski Młodzików.

Wśród młodziczek w kategorii 52 kg druga była zawodniczka Iskry Drogosze - Aleksandra Dłuska, która przegrała w finale z Julią Nowicką z AKS Białogard. Natomiast Wiktoria Bronowicka, druga z zapaśniczek Iskry w kategorii 40 kg była piąta.