Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Najlepsi twardziele pracują w kętrzyńskiej straży

2017-05-15 13:06:26 (ost. akt: 2017-05-15 16:27:48)

Autor zdjęcia: archiwum PSP

14 maja w Olsztynie odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Jedną z atrakcji był specjalny festyn i piknik strażacki, z różnymi konkurencjami, zawodami i pokazami.

W specjalnych zawodach pod patronatem Wojewody Warmińsko – Mazurskiego pn. „Strażacki Twardziel Warmii i Mazur” strażackie drużyny z całego województwa rywalizowały ze sobą, ale i tak najlepsza okazała się ekipa z Kętrzyna.

Dwóch kętrzyńskich strażaków sekc. Tomasz Olechnowicz i str. Dominik Brunejko wygrali całe zawody i z rąk Wojewody Warmińsko – Mazurskiego Artura Chojeckiego otrzymali specjalną nagrodę „Topór przechodni - Strażacki Twardziel Warmii i Mazur”. Do gratulacji kętrzyńskim strażakom przyłączyli się również st. bryg. Mirosław Hołubowicz – Warmińsko – Mazurski Komendant Wojewódzki PSP w Olsztynie, a także st. bryg. Zbigniew Borys Komendant Powiatowy PSP w Kętrzynie, który jako przełożony zwycięzców już na Placu Solidarności w Olsztynie obiecał im wyróżnienie w formie nagrody.

sekc. Tomasz Olechnowicz - w służbie w KP PSP Kętrzyn od 01. 07. 2013 r. Jeden z najmłodszych strażaków w kętrzyńskiej komendzie, obecnie na stanowisku młodszy ratownik. Reprezentuje macierzysta jednostkę w różnych zawodach sportowych, w tym m. in. w piłce nożnej i sporcie pożarniczym. Zainteresowania to m.in. sport, w tym boks. Tomek był czynnym zawodnikiem kętrzyńskiego klubu bokserskiego „Niedźwiedź Kętrzyn” odnosząc liczne sukcesy na szczeblu wojewódzkim i krajowym. To już drugi raz, kiedy Tomek staje na najwyższym podium turnieju „Strażacki Twardziel”, rok temu również poczuł smak zwycięstwa, startował wtedy w parze z Grzegorzem Januszkiewiczem.

str. Dominik Brunejko - w służbie w KP PSP Kętrzyn od 01. 11. 2016 r. Jeden z najmłodszych strażaków w kętrzyńskiej komendzie, obecnie na stanowisku stażysta. str. Dominik Brunejko jest strażakiem sumiennym, pracowitym i zaangażowanym na rzecz służby. Jest czynnym członkiem Warmińsko – Mazurskiej Kompanii Honorowej PSP. To pierwszy sportowy sukces Dominika w strażackiej karierze, mamy nadzieję, że nie ostatni.

Na Placu Solidarności poznaliśmy także laureatów plebiscytu „Gazety Olsztyńskiej” na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną we wszystkich 19 powiatach regionu, a ich przedstawiciele odebrali nagrody i wyróżnienia.

Trójka laureatów powiatu kętrzyńskiego:
1. Drogosze
2. Reszel
3. Pilec

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages