Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Karolina trzecia w województwie z wiedzy o Senacie

2017-05-15 14:47:07 (ost. akt: 2017-05-15 13:21:13)
Karolina (druga od lewej) była trzecia w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Senacie Rzeczypospolitej Polskiej.

Karolina (druga od lewej) była trzecia w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Senacie Rzeczypospolitej Polskiej.

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Karolina Śmierzyńska, uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Kruszewcu trzecia w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Senacie Rzeczypospolitej Polskiej. Konkurs przygotowało Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Senatu wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 3 w Braniewie.

Głównym celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów szkół podstawowych województwa warmińsko-mazurskiego wiedzy o historii i współczesnej działalności polskiego Parlamentu, a w szczególności Senatu RP. Konkurs składał się z dwóch etapów. Dotyczył historii i współczesnej działalności Senatu.

Uroczystość wręczenia nagród laureatom i osobom wyróżnionym odbyła się 8 maja w siedzibie Senatu RP w Warszawie. Dyplomy i nagrody rzeczowe zwycięzcom wręczył osobiście Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który podziękował wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom, za trud włożony w przygotowanie do konkursu. Po tych uroczystościach marszałek odpowiadał na pytania uczniów.

Główną nagrodą był dwudniowy wyjazd do Warszawy sponsorowany przez Kancelarię Senatu. W czasie pobytu Karolina zwiedziła Parlament, Zamek Królewski, Stare Miasto, a także wzięła udział w żywej lekcji historii „Senat staropolski”. Uczestniczyła również w warsztatach w letniej rezydencji króla Jana III Sobieskiego w Pałacu w Wilanowie.

http://m.wm.pl/2017/05/orig/20170508-143537-386479.jpg

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xsz #2246626 | 37.47.*.* 16 maj 2017 20:12

    Jolcia gratuluję córci :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages