Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Kruszewiec. Żywa lekcja historii

2017-05-14 09:38:46 (ost. akt: 2017-05-14 09:46:00)

Autor zdjęcia: Andrzej Sydor

W Szkole Podstawowej w Kruszewcu, już po raz drugi, odbyła się żywa lekcja historii. Tym razem uczniowie przenieśli się w okres panowania Mieszka I.

Był on pierwszym władcą plemiennym, którego imię zostało zapisane w dokumentach. Mieszko I podjął się trudu zjednoczenia plemion zamieszkujących obszar naszego kraju.
W obliczu rosnącego zagrożenia ze strony Niemiec, Mieszko zdecydował się na zawarcie przymierza z księciem czeskim. Zobowiązał się zarazem przyjąć chrzest.
Akt chrztu umożliwił mu wejście ze swoim księstwem do wspólnoty ówczesnych krajów chrześcijańskich. Jego działalność zaowocowała utworzeniem państwa polskiego.
Uczniwie mieli okazję zapoznać się ze zwyczajami, ubiorami oraz uzbrojeniem w czasach panowania pierwszych Piastów. Byli również świadkami ceremonii przyjęcia chrztu oraz walki wojów. Zajęcia przeprowadził Jacenty Ordowski. Organizatorką przedsięwzięcia była dyrektor szkoły Olga Wanago.

Andrzej Sydor

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages