Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Pierwsze zawody, pierwsze złoto

2017-05-12 12:30:26 (ost. akt: 2017-05-12 15:53:15)

Autor zdjęcia: Archiwum zawodniczki

Magda Chmielewska udanie rozpoczęła zmagania w ramach XXII edycji Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim "Family Cup". Jedna z najlepszych kętrzyńskich specjalistek od "dwóch kółek" 6 maja w Sorkwitach w pełni zasłużenie sięgnęła po złoty medal.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i tym razem podmrągowskie Sorkwity stały się bazą Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego. I choć w ostatnich tygodniach pogoda na Mazurach ewidentnie nie rozpieszczała, to ekipa Family Cup w minioną sobotę... przywiozła piękną pogodę jakby na zamówienie. Z drugiej strony - słońce miało tego dnia poważną konkurencję, bo niezwykle wysoką formą świeciła również Magda Chmielewska, która zajęła 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej.

- Trasa była szybka, dość bezpieczna, chociaż tradycyjnie nie obyło się bez lekkich zadrapań. Taka chyba po prostu moja przypadłość - przyznaje ze śmiechem zadowolona z wyniku kętrzynianka. - Zdecydowanie bardziej cieszy mnie jednak fakt, że uzyskany rezultat dał mi również 1. miejsce w klasyfikacji kobiet OPEN.

Wyniki z sobotniej imprezy mają wpływ bowiem na eliminacje do mistrzostw Polski. A do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski każdy mały punkt może okazać się w końcowym rozrachunku na wagę złota - podsumowuje nasza reprezentantka, już nastawiając się powoli na wielki finał, który odbędzie się we wrześniu w OSiR "Góra Kamieńsk".

Kamil Kierzkowski
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages