Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Riposta burmistrza na propozycję zmian w powiecie

2017-05-09 14:28:40 (ost. akt: 2017-05-09 15:25:09)
— Jeśli pan ma godność i honor proszę złożyć dymisję i mandat — apelował Krzysztof Hećman do Ryszarda Niedziółki podczas konferencji.

— Jeśli pan ma godność i honor proszę złożyć dymisję i mandat — apelował Krzysztof Hećman do Ryszarda Niedziółki podczas konferencji.

Autor zdjęcia: GwK

W poniedziałek, 8 maja w ratuszu miejskim odbyła się konferencja burmistrza Krzysztofa Hećmana, podczas której odniósł się on m.in. do wniosku o ustanowienie komisarza w powiecie.

Tematem spotkania z mediami były sprawy bieżące miasta. W pierwszej części konferencji burmistrz poinformował, że wciąż nie otrzymał odpowiedzi od minister Anny Zalewskiej w sprawie dofinansowania przez rząd klasopracowni w szkołach podstawowych. W marcu burmistrz wystąpił o takie dofinansowanie do ministerstwa edukacji, deklarując, że do każdej złotówki od rządu, drugą dołoży miasto.

Towarzyszący burmistrzowi Ryszard Kawczyński po raz kolejny przedstawił potrzeby naszych szkół i koszt takich pracowni. Według naczelnika wydziału oświaty w Urzędzie Miasta w Kętrzynie stworzenie jednej klasopracowni może wynieść nawet do 100 tys. zł.

Burmistrz odniósł się również do sytuacji w powiecie kętrzyńskim, nawiązując tym do ostatnich wydarzeń. Ponownie wezwał starostę do złożenia dymisji. — Jeśli pan ma godność i honor proszę złożyć dymisję i mandat — apelował w poniedziałek Krzysztof Hećman do Ryszarda Niedziółki. To odpowiedź włodarza miasta na wniosek zarządu powiatu o ustanowienie komisarza. A przypomnijmy, że o taki wniosek jeszcze przed majowym weekendem wystąpiła do wojewody ósemka radnych powiatowych ze starostą i wicestarostą na czele.

Krzysztof Hećman podważył argument wnioskodawców o braku budżetu w powiecie, a tym samym o braku możliwości rywalizacji zadań publicznych. — Ten budżet jest, ustanowiony przez Radę Powiatu. Nie wiem jak wojewoda to skomentuje. Śmiem dzisiaj twierdzić, że może podjąć decyzję polityczną — powiedział na konferencji burmistrz Kętrzyna.

Więcej o tej sprawie w piątkowym wydaniu "Gazety w Kętrzynie".

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kto to wie? #2253020 | 89.228.*.* 26 maj 2017 08:52

  Ostatnio otrzymaliśmy rozliczenie CO w zasobach SM Pionier,rządzonych przez człowieka burmistrza.Znowu wzrosły opłaty stałe,a zwroty coraz mniejsze.Jak to możliwe,że po ciepłej zimie ogrzewanie coraz droższe?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Zdegradować go #2243901 | 89.228.*.* 12 maj 2017 18:23

  Jak to możliwe,że sierżant podskakuje do oficera i jeszcze się wymądrza?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Jarek #2241742 | 10 maj 2017 14:22

  czego burmistrz się wtrąca w sprawy powiatu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Spoko #2241658 | 89.228.*.* 10 maj 2017 12:55

  A co burmistrza obchodzą sprawy powiatu?To w mieście już nie ma co robić?A kasa na klasopracownie jest:wystarczy,że KOMEC nie kupi za 10 mln starego budynku RUCHU,i kasy na klaso[pracownie starczy dla całego województwa,panowie opozycjoniści peezelowcy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Hania #2241052 | 5.172.*.* 9 maj 2017 19:04

  Niech Burmistrz pilnuje swojego podwórka. Dobrze by było, żeby sam podał się do dymisji.Liczna ludność Kętrzyna byłaby szczęśliwa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (5)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages