Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

PCE maszeruje z żonkilem

2017-04-29 07:26:53 (ost. akt: 2017-04-29 07:31:33)

Autor zdjęcia: Powiatowe Centrum Edukacyjne

Rak to nie wyrok – pod takim hasłem ruszyła kampania społeczna, której celem jest uświadomienie kobietom jak ważna jest profilaktyka raka piersi.

W ramach akcji w środę 26 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie odbyło się spotkanie mieszkańców ze specjalistami – onkologami z UWM w Olsztynie, którzy odpowiadali na pytania jak starać się bronić przed chorobą i postępować, gdy w najbliższej rodzinie zetkniemy się z chorobą nowotworową oraz jak jej zapobiegać.

W czwartek ulicami miasta przeszedł tradycyjny Marsz Żonkila. Uczestnicy w kolorowych strojach i kapeluszach, w akcie solidarności z chorymi na raka oraz świadomi znaczenia profilaktyki nowotworowej ruszyli zjednoczeni z żonkilem w ręku (symbol powrotu do zdrowia). Pochód zakończył się w amfiteatrze przy ul. Kajki częścią artystyczną.

Powiatowe Centrum Edukacyjne po raz drugi aktywnie włączyło się w akcję, tym razem angażując w nią młodzież. Uczniowie technikum logistycznego, budowlanego i samochodowego rozumiejąc szczytną ideę kampanii, chętnie wzięli w niej udział.

Magdalena Hubacz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Najlepsi

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages