Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

85 sztuk amunicji na taśmie w sortowni śmieci

2017-04-27 13:01:01 (ost. akt: 2017-04-27 17:13:20)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Niebezpieczne znaleziska odkryto na terenie powiatu kętrzyńskiego. W pierwszym przypadku był to pocisk artyleryjski, w drugim natomiast amunicja z czasów II wojny światowej. Miejsce pocisku oraz amunicję do czasu przyjazdu wojskowych saperów zabezpieczyli kętrzyńscy policjanci.

W środę (26.04) oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów powiadamiany był o nietypowych znaleziskach. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło miejscowości Leśniewo w gminie Srokowo. Mężczyzna, który zgłosił znalezisko na policję wykonywał prace polowe. Funkcjonariusz z zespołu minersko-pirotechnicznego określił, że jest to pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej.

O drugim znalezisku policjanci dostali informacje jeszcze tego samego dnia. Na terenie jednej z sortowni odpadów na taśmie znaleziono amunicję, która została przywieziona przez śmieciarkę. W tym przypadku zabezpieczono 85 sztuk amunicji, która również pochodziła z okresu II wojny światowej.

Nietypowe znaleziska do czasu przyjazdu wojskowych saperów zabezpieczyli policjanci. Odnaleziony pocisk oraz amunicja zostanie zabezpieczona przez patrol rozminowania Jednostki Wojskowej z Giżycka i zostanie zdetonowana w bezpieczny sposób na poligonie wojskowym.

Funkcjonariusze przypominają, że w przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału, nie należy go dotykać, oglądać czy przenosić lecz natychmiast zadzwonić na policję.

Źródło: KPP

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages