Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Musztra, samoobrona i Skłodo TV to tylko część atrakcji w Dniu Otwartym

2017-04-27 08:00:00 (ost. akt: 2017-04-27 17:13:33)

Autor zdjęcia: Iza Romanowska

Dzień Otwarty w Zespole Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie przebiegał pod hasłem „Nasza Szkoła Twoją Szansą”.

Uczniowie szkół gimnazjalnych, stojąc przed trudnym wyborem związanym z dalszą edukacją, skorzystali z zaproszenia na Dzień Otwarty, który 25 kwietnia zorganizowano w Zespole Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej.

Aby zapoznać gimnazjalistów z ofertą edukacyjną szkoły na rok szkolny 2017/2018 przygotowany został montaż muzyczny oraz stoiska promujące poszczególne kierunki kształcenia w liceum ogólnokształcącym (klasa ogólnokształcąca oraz klasa mundurowa – bezpieczeństwo narodowe) i technikum (technik elektryk, technik informatyk, technik ekonomista oraz technik analityk).

Prezentowaniu oferty edukacyjnej na przyszły rok szkolny towarzyszyły liczne konkursy i atrakcje, m.in. pokaz musztry w wykonaniu klasy mundurowej, zajęcia z samoobrony, pokaz w pracowni analitycznej i szkolnej telewizji Skłodo TV. Rangę spotkania podniosła obecność 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, z którą ZS współpracuje w ramach realizacji klasy mundurowej.

— Dziękujemy uczniom ZS za zaangażowanie w organizację Dnia Otwartego oraz wszystkim, którzy odwiedzili nasza placówkę, mogąc przekonać się, że jest to szkoła przyjazna i otwarta na potrzeby ucznia. Mamy nadzieję, że bogata oferta edukacyjna przygotowana przez ZS umożliwi gimnazjalistom wybór kierunku kształcenia, który będzie odpowiadać ich zainteresowaniom i planom na przyszłość — mówią zgodnie nauczyciele Zespołu Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej.

Izabela Romanowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: ZespolSzkolKetrzyn

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages