Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Zniszczony las zaszumi tylko w nas!

2017-04-26 19:02:41 (ost. akt: 2017-04-27 17:13:42)

Autor zdjęcia: Beata Jaświn

Od 14 lat w Szkole Podstawowej w Kruszewcu organizowany jest Gminny Konkurs Ekologiczny Klas III „Świat wokół nas”, którego celem jest uświadomienie jak ważna jest przyroda w życiu człowieka, która nie zna kar, ani nagród, lecz zna konsekwencje.

Tego roku 24 kwietnia na najlepszych trzecioklasistów Gminy Kętrzyn czekał 30 zadaniowy test, który zawierał pytania otwarte, ilustracje, mapki i rebus. Jak się okazało test nie należał do najłatwiejszych. Można było uzyskać 54 punkty. Uczestniczący w konkursie uczniowie jednak wykazali się szeroką wiedzą z ekologii, znajomością zwierząt i roślin chronionych w Polsce, rozległą wiedzą o otaczającym świecie.

Gościem honorowym, a zarazem członkiem Komisji była Anna Abramowicz, inspektor oświaty w gminie Kętrzyn. Pozostali członkowie Komisji to nauczyciele Szkół Podstawowych Gminy Kętrzyn: Ksenia Góźdź, Katarzyna Nawrocka, Ewa Bylińska, zaś przewodniczącą i jednocześnie organizatorem konkursu była Elwira Żukowska.

Laureatami testu zostali Kamil Balcerzak (SP Biedaszki), Kacper Bogut i Oliwier Puzio (obaj SP Kruszewiec). Przygotowywały ich panie Ksenia Góźdź i Irena Jarosik.

Udział w konkursie był nie tylko sprawdzeniem, ale i zgłębieniem wiedzy z zakresu ochrony środowiska. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, które ofiarowała: Szkoła Podstawowa w Kruszewcu oraz sponsorzy. Teraz dzięki takiej wiedzy i świadomości ekologicznej "zniszczony las - nie zaszumi tylko w nas".

Elwira Żukowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Elwira

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages