Wtorek, 23 maja 2017. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Ruszył proces księdza oskarżonego o molestowanie dziewczynek. 50-latek nie przyznaje się do winy

2017-04-25 14:10:23 (ost. akt: 2017-04-25 14:28:16)

Autor zdjęcia: Zbgniew Woźniak

W Kętrzynie rozpoczął się proces księdza oskarżonego o molestowanie seksualne ośmiu dziewczynek. Jarosław M. oskarżony jest o przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletnich.

Zobacz także: Ksiądz stanie przed sądem pod zarzutem pedofilii Ksiądz stanie przed sądem pod zarzutem pedofilii Osiem dziewczynek miało paść ofiarą księdza Jarosława M. Dopiero trzecie śledztwo w tej sprawie skończyło się aktem oskarżenia.
Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce pod koniec grudnia 2016 roku przesłała do Sądu Rejonowego w Kętrzynie akt oskarżenia przeciwko 50-letniemu księdzu Jarosławowi M., oskarżonemu o dopuszczenie się oraz usiłowanie dopuszczenia się wobec ośmiu dziewczynek poniżej 15 roku życia innej czynności seksualnej.

Prokurator przedstawił Jarosławowi M. dziewięć zarzutów. Do zdarzeń objętych aktem oskarżenia miało dochodzić w latach 1997-2000 oraz w roku 2011 i 2012 na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Proces Jarosława M. rozpoczął się w poniedziałek (24.04) przed Sądem Rejonowym w Kętrzynie. Postępowanie zostało utajnione, ponieważ jawność rozprawy mogłaby obrażać dobre obyczaje i naruszyć ważny interes prywatny.

Jarosław M. zawiadomiony o rozprawie, tego dnia nie stawił się w sądzie w Kętrzynie. W rozprawie uczestniczył natomiast jego obrońca, a także oskarżyciel, stawiła się także matka jednej z pokrzywdzonych.

Jarosław M. stawił się na rozprawę we wtorek (25.04). Nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów oraz odmówił złożenia wyjaśnień.

Sąd przesłuchał pięciu z 8 wezwanych świadków. Kolejne terminy rozpraw to: 8, 10 i 31 maja oraz 20 i 21 czerwca 2017 r.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (64) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. a może to #2245926 | 104.238.*.* 15 maj 2017 21:36

  POPE PRAISES HOMOSEXUAL ARCHBISHOP - On June 28, 2009, Pope Benedict XVI sent a warm message of praise to Juliusz Paetz, former Archbishop of Poznan, Poland, on the 50th anniversary of his priestly ordination. Who is Paetz? What did he do to deserve this honor? Since 2000 Paetz has been repeatedly accused of sexually abusing his seminarians at the Poznan seminary. The charges against him became public in February 2002 after a report in the Polish newspaper Rzeczpospolita. That account affirmed that the Paetz’ behavior was so notorious and censurable that the seminary’s rector had barred Paetz from visiting there.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (6)

  1. Limanian #2244138 | 178.162.*.* 13 maj 2017 00:47

   Niech go zamknal do ilawy na pare dni , tak tylko kontrolnie, symetria

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. aleś #2242207 | 185.170.*.* 10 maj 2017 22:20

   ty głupia

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Ktoś to wie? #2233564 | 89.228.*.* 28 kwi 2017 11:59

   To nie Kościół ma problem z pedofilią, a ŻYDZI! Syjonistyczne media blokują informacje na temat pedofilii wśród ortodoksyjnych Żydów. Działanie mediów w tym zakresie mocno kontrastuje ze wzmożoną aktywnością środków przekazu w sprawie przypadków molestowania seksualnego w kościołach chrześcijańskich. Jeżeli chodzi o nieustannie opisywane sprawy molestowania w Kościele katolickim, syjonistyczne media dopilnowały, aby cały świat wiedział o tym skandalu, pomimo, iż Kościół zapewniał, iż zaledwie 1,5% kleryków dopuściło się tego przestępstwa. Choć syjonistyczne media okazjonalnie wspominały o seksualnym znęcaniu się nad dziećmi w społeczności żydowskiej, nigdy sprawa ta nie otrzymała takiej ilości uwagi i nie uzyskała takiego rozgłosu, co sprawa Kościoła katolickiego, pomimo, iż ostatnie badania wykazały, że skala tego zjawiska w środowisku ortodoksyjnie żydowskim może sięgać nawet 50%. Zgodnie z najnowszym filmem dokumentalnym produkcji niezależnej firmy "Vice" pt. “The Child – Rape Assembly Line” (“Linia produkcji gwałtów na dzieciach”, tł: BR) dzieci są systematycznie molestowane w rytualnych saunach/ pokojach kąpielowych, a jeden rabin, który odważył się sprzeciwić tym praktykom był prześladowany, a nawet grożono mu śmiercią.Dlaczego problem o tak wielkich rozmiarach nie jest nagłośniony, a 1,5% przypadków molestowania wśród kleryków Kościoła katolickiego to od lat niekończąca się, dobrze zabarwiona i wciąż odgrzewana historia? Dlaczego Kościół katolicki musi nieustannie publicznie przepraszać za chore jednostki w swojej wspólnocie, a inne środowiska, które mają o wiele większy problem nie tylko nie przepraszają, ale w ogóle się o nich nie mówi, a proceder jest kontynuowany? Kto rządzi nie tylko amerykańskimi, ale również europejskimi i polskimi mediami?

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. ??? #2233561 | 89.228.*.* 28 kwi 2017 11:53

   Skandal w Sopocie. Według dotychczasowych ustaleń prokuratury, pięć dziewczynek padło ofiarą molestowania w niepublicznej szkole. Aresztowany został 60-latek, pochodzący z Wenezueli nauczyciel hiszpańskiego.W miejscowości Płociczno w gminie Tuczno (woj. zachodniopomorskie) pod znakiem zapytania stoi przyszłość całej szkoły podstawowej. Po tym, jak nauczyciel przyznał się do molestowania 12-letniej dziewczynki, zaczęło ubywać uczniów.W 2009 r. do rzecznika dyscyplinarnego nauczycieli wpłynęło,w sprawie molestowania,29 wniosków, 13 wstępnie potwierdzonych przekazano do zbadania komisji dyscyplinarnej. W 2010 r. było ich 44, do komisji trafiło 19. W kolejnym roku na siedem spraw umorzona była jedna. W tym mam 28 spraw i to nie jest koniec.Według prokuratorów, nauczyciel terapeuta z ośrodka dla niedosłyszących dzieci w Żarach molestował przez 12 lat swoich uczniów. Gdy przygotowali akt oskarżenia, szkoła zwolniła belfra z pracy. - Odwołał się do sądu, bo chroni go Karta nauczyciela - żali się starosta. Obawia się, że sąd przywróci pedagoga do pracy.Nauczyciel zielonogórskiego gimnazjum molestował uczennicę Odwoził do domu, pocieszał, uwodził na Facebooku, w końcu rozebrał i całował. Prokuratorzy oskarżają nauczyciela o pedofilię. Bo jego uczennica nie skończyła 15 lat.Nauczyciel wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Specjalnych w Katowicach jest oskarżony o molestowanie uczniów. Miał to robić przez co najmniej osiem lat. Kilka miesięcy temu dyrektorka szkoły przypadkowo nakryła w sali gimnastycznej rozebranego nauczyciela z uczennicą.Trzeba więcej danych?A co na to redakcja piśmidła?

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (64)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages