Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Sprzęt z czerwonymi serduszkami na wyposażeniu szpitala

2017-04-21 10:42:15 (ost. akt: 2017-04-22 10:24:08)
Na wyposażeniu szpitala sa m.in. nowe łóżka dziecięce...

Na wyposażeniu szpitala sa m.in. nowe łóżka dziecięce...

Autor zdjęcia: archiwum szpitala

Kętrzyn jako miasto nie bierze udziału w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od kilku lat, ale jego mieszkańcy dzielnie i szczodrze wspierają inicjatywy spod znaku WOŚP, które odbywają się w tym czasie w powiecie. I to dobro teraz powraca.

W Szpitalu Powiatowym wielka radość. Do Kętrzyna trafił właśnie sprzęt kupiony przez fundację WOŚP. Ten nowy sprzęt będzie służył głównie małym pacjentom. Wyposażenie szpitala dzięki wsparciu WOŚP powiększyło się lokalizator naczyń krwionośnych, aparat EKG, jedno łóżko elektryczne, pięć łóżek typu „Junior” i dziewięć dziecięcych łóżeczek ze szczebelkami. — Zgłosiliśmy się do fundacji z zapotrzebowaniem i ta nasza prośba została zrealizowana — mówi dyrektor Krzysztof Tytman. — Ten nowy sprzęt idealnie wpisuje się w nasze plany, ponieważ na oddziale dziecięcym planowany jest remont. Musielibyśmy sami kupić to wyposażenie, a tak dostaliśmy to wszystko nowe. To piękny gest ze strony fundacji.

„Dobro powraca”
Jak się okazuje hasło to ma zastosowanie także w tym przypadku. Mimo, że sam Kętrzyn, jako miasto, ostatni raz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zagrał w 2014 roku, to jego mieszkańcy nie szczędzili grosza przez kolejne lata. Idea wielkiego finału w powiecie była kontynuowana w Korszach, Reszlu, Srokowie, a ostatnio także w Barcianach. W tworzonych w tych gminach sztabach pracowali wolontariusze z Kętrzyna, a mieszkańcy chętnie wrzucali przysłowiowy „grosik” do puszek z charakterystycznym serduszkiem. Także społecznicy lokalni uatrakcyjniali imprezy w Srokowie i Barcianach. W obu tych miejscowościach w dniu wielkiego finału można było zobaczyć m.in. Kętrzyńskie Morsy i wozy bojowe z kolekcji Jarosława Sztabińskiego.

Tylko w ciągu dwóch ostatnich lat w powiecie zebrano na cele WOŚP blisko 90 tys. zł, co przy braku sztabu i imprez towarzyszących w mieście powiatowym jest naprawdę dużym sukcesem ludzi zaangażowanych w działania Wielkiej Orkiestry. Być może to dobro powraca teraz do nas wszystkich za ich ciężka pracę i wspaniałe serca.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Róbta co chceta #2233545 | 89.228.*.* 28 kwi 2017 11:31

  Róbta co chceta,wpłacajta nawet i miliony dla Jurasa,a że on tylko część zebranych kwot przeznacza na działalność charytatywną to inna sprawa.Udawajta,że tego nie dostrzegata i cieszta się jak dzieciaki,że oto wielki Mikołaj "dał" miastu tak wyczekiwany sprzęt.Za kasę utopioną w miejskich basenach,czynnych 2 miesiące w roku i przynoszących straty,można by wyposażyć szpital w nie takie "cacka".Myślcie proszę kętrzyniacy...

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Żadnych #2232725 | 89.228.*.* 27 kwi 2017 14:46

  Kętrzyn nie chce żadnych owsiaków,żadnych wośpów!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Michał Szewczuk #2227721 | 89.228.*.* 21 kwi 2017 22:42

  takie skojarzenie: Moja córka mając lat 5 czy 6 mówiła do jednej cioci: Ciociu, mnie w zasadzie lodów jeść nie wolno, ale jak mi kupisz to je je z taką niechęcią zjem ... Zatem korzystajmy i my ze sprzętu "z taką niechęcią" a wręcz z obrzydzeniem !

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ya #2227587 | 94.254.*.* 21 kwi 2017 20:15

  A teraz chyba wypada się wstydzić żeby w mieście powiatowym nie było sztabu a darowizny dobrze brać.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. szacunek dla Owsiaka #2227199 | 87.204.*.* 21 kwi 2017 12:33

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. A teraz wszysy PiSdowaci hejterzy niech się włączą i powiedzą że Owsiak tylko ułamek przekazuje itp. Szacunek Jurkowi Owsiakowi za pomoc. Ja zawsze pomagałem, pomagam i będę pomagał co roku fundacji WOŚP.

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages