Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

To warto przeczytać w "Gazecie"

2017-04-20 20:35:00 (ost. akt: 2017-04-20 20:34:33)

Autor zdjęcia: GwK

Świąteczny czas za nami. Na najbliższy weekend przygotowaliśmy naszym Czytelnikom porcję ciekawej lektury. Jak zwykle nie zabraknie sportu. Piszemy też o przełamywaniu pewnej bariery, nowym projekcie muzycznym o także o niezwykłym zwyczaju pielęgnowanym przez... motocyklistów. Zobaczcie sami. Ciekawej lektury.

Wszystkie bariery są do pokonania, czytaj: strona 6.
W Polsce ciągle słyszy się o tym, że osoby niepełnosprawne nie mają lekko. Już nawet nie chodzi o słabą aktywizację zawodową czy wykluczenie społeczne, bo to dla nich zwykła codzienność. Do tego często dochodzą bariery architektoniczne, które wciąż istnieją. Ale te bariery akurat warto przełamywać.

Zimny prysznic na przebudzenie, czytaj: strona 16.
- Mamy ambitny plan, by świąteczny zajączek przyniósł naszemu trenerowi prezent w postaci 3 punktów - żartowały zawodniczki w drodze na olsztyńską murawę. Gdy wreszcie się na niej pojawiły... do śmiechu już jednak nikomu nie było. Piłkarki III-ligowego MOSiR Kętrzyn odnotowały pierwszą tegoroczną porażkę. Przegrały jednak nie z byle kim, bo z wiceliderkami ze Stomilu II Olsztyn.

Sprzęt z czerwonymi serduszkami na wyposażeniu szpitala, czytaj: strona 3.
Kętrzyn jako miasto nie bierze udziału w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od kilku lat, ale jego mieszkańcy dzielnie i szczodrze wspierają inicjatywy spod znaku WOŚP, które odbywają się w tym czasie w powiecie. I to dobro teraz powraca.

Ze święconką na motocyklu, czytaj: strona 7.
Od kilkunastu lat motocykliści z Kętrzyna, Giżycka, Mrągowa i okolic w Wielką Sobotę spotykają się w Świętej Lipce, by wspólnie poświęcić koszyki wielkanocne. W tym roku było podobnie, o czym rozmawialiśmy z Dorianem Burdyło. Ale z wiceprezesem MotoMasurii poruszyliśmy też kilka innych tematów związanych z jego pasją.

Muzyka łączy pokolenia, czytaj: strona 12.
Projekt Legendy to robocza nazwa kwartetu, który już wkrótce powinien objawić się na muzycznej scenie Kętrzyna. Tworzą go doświadczeni muzycy związani z zespołami Synkopa i Dr Watt.

Poważny sprawdzian gimnazjalistów, czytaj: strona 5.
Gimnazjaliści z całej Polski od środy zmagali się z egzaminami wieńczącymi trzy lata nauki. To ostatni taki egzamin przed związanym z reformą szkolnictwa stopniowym wygaszania gimnazjów. Dla młodych ludzi to duży stres, ale większość z nich do egzaminu podchodzi z optymizmem.

Zapraszamy do lektury! Pamiętajcie o nas idąc po zakupy. W piątek od rana nasza gazeta będzie do kupienia. Można ją też kupić w wersji elektronicznej wysyłając sms-a. Wystarczy wejść na stronę >> KUP GAZETĘ >> gdzie "Gazeta w Kętrzynie" wraz z "Gazetą Olsztyńską" kosztuje tylko 1,23 zł.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages