Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Międzynarodowy gang tytoniowy rozbity. Straty Skarbu Państwa mogą sięgać milionów złotych

2017-04-20 12:00:18 (ost. akt: 2017-04-22 10:24:31)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Archiwum WMOSG

Funkcjonariusze z Warmińsko–Mazurskiego Oddziału SG w Kętrzynie rozbili międzynarodową grupę przestępczą, zajmującą się produkcją i obrotem papierosami bez polskich znaków akcyzy.

Nielegalny proceder miał miejsce na terenie województw łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych funkcjonariusze SG zatrzymali trzech obywateli Łotwy w wieku od 25 do 39 lat oraz 43-letniego Polaka i 39-letniego "bezpaństwowca". Mężczyźni pracowali przy produkcji papierosów.

Na miejscu ujawniono kompletną linię technologiczną do produkcji wyrobów akcyzowych oraz ponad 2600 kg krajanki tytoniowej wartej prawie 1,8 mln zł i 870 tys. sztuk nielegalnych papierosów o wartości prawie 600 tys. zł. W samochodach stojących na posesji i halach magazynowych znaleziono także półprodukty do wytwarzania papierosów m.in. gilzy papierosowe, rolki papierowe i kartki z nadrukami nazw wyrobów tytoniowych różnych marek.

Wszyscy mężczyźni usłyszeli już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych. Grozi im za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Zastosowano wobec nich także tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Warmińsko–Mazurskiego Oddziału SG pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kutnie.

Źródło: W-MOSGCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages