Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Święta dopiero za pasem, a kierowcy już jeżdżą pijani

2017-04-13 13:18:15 (ost. akt: 2017-04-13 13:59:32)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Dwóch pijanych kierowców wyeliminowali kętrzyńscy policjanci mniej więcej w tym samym czasie. Jeden z nich jechał motorowerem mimo sądowego zakazu, drugi za kółko siadł mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W środę (12.04) około godz. 21.30 dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie podczas obchodu rejonu na terenie gminy zauważyli, że jadący motorowerem na widok radiowozu zmienił kierunek jazdy. Kierujący został zatrzymany do kontroli i szybko wyjaśnił się powód zachowania kierowcy. 22-letni mieszkaniec gminy był pijany.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że młody mężczyzna ma już aktywny, obowiązujący do 2019 roku, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Za złamanie sądowego zakazu i kolejną jazdę pod działaniem alkoholu 22-latek odpowie przed sądem.

W tym samym czasie policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego przy ul. Westerplatte w Kętrzynie zatrzymali do kontroli drogowej Mazdę. Podczas kontroli okazało się, że kierujący nią 63-latek jest pijany. Badanie wykazało, że mężczyzna ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Już stracił prawo jazdy, nie uniknie też odpowiedzialności przed sądem.

Źródło: KPP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages