Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Uczcili pamięć ofiar katastrofy

2017-04-10 13:05:53 (ost. akt: 2017-04-11 10:06:07)

Autor zdjęcia: archiwum AKJ

Na lotnisku w Wilamowie odbyły się obchody 7. rocznicy katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Uroczystości w Wilamowie odbyły się przy pierwszym obelisku, który powstał w Polsce na tę smutną okoliczność.

Uroczystość odbyła się, by uczcić pamięć tego dramatycznego wydarzenia i ofiar katastrofy. Na uroczystości przybyli delegacje polskiego Parlamentu, samorządów wojewódzkich i lokalnych, służby mundurowe i zaproszeni goście.

O godzinie 8.41 na minutę rozległy się syreny. W ten symboliczny sposób oddano hołd pasażerom prezydenckiego samolotu, lecącego do Katynia, na obchody 70 rocznicy pomordowanym przez NKWD oficerów Wojska Polskiego. Ku pamięci ofiar katastrofy uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty pod obeliskiem.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages