Złoty kolor to barwy Jastrzębia, nowego mistrza Polski

2017-04-09 16:25:27(ost. akt: 2017-04-11 10:07:14)

Autor zdjęcia: GwK

Po pięciu dniach pełnych sportowych emocji poznaliśmy mistrza Polski juniorów w siatkówce. W niedzielę, 9 kwietnia w wypełnionej po brzegi hali MOSiR w Kętrzynie Jastrzębski Węgiel wygrał z MOS Wolą Warszawa. Mistrzowie kraju za 2017 rok przez cały turniej grali z ufarbowanymi na złoto fryzurami.
W meczu o złoto ekipa ze Śląska praktycznie powtórzyła wyczyn z półfinału, kiedy to z niekorzystnego wyniku (1:2 w setach) potrafiła ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Mecz o złoto dopiero w tie-breaku wygrała drużyna JSW. A o tym, że Jastrzębie walczy do końca, dzień wcześniej przekonali się główni faworyci turnieju, młodzi siatkarze Asseco Resovii.

Podopieczni Artura Łozy podnieśli się po sobotniej porażce na tyle skutecznie, że w meczu o brąz nie oddali żadnego seta rywalowi z Kędzierzyna- Koźle. W pierwszej trójce turnieju juniorów znalazły się zatem te same drużyny, które dwa lata temu zdobywały medale na mistrzostwach kadetów. Wtedy najlepsi byli rzeszowianie, a Jastrzębie zajęło trzecie miejsce. Tylko ekipa MOS Wola powtórzyła swój wyczyn.