Wtorek, 24 kwietnia 2018. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Najlepsi z najlepszych wyłonieni

2017-04-07 09:36:31 (ost. akt: 2017-04-07 11:26:52)

Autor zdjęcia: Powiatowe Centrum Edukacyjne

W Powiatowym Centrum Edukacyjnym odbyły się Szkolne Mistrzostwa Mechaników. Pomysłodawcą zorganizowania konkursu w szkole był Mariusz Kasprzak, nauczyciel przedmiotów zawodowych.

W przygotowaniu i przebiegu całego konkursu zaangażowani byli nauczyciele uczący przedmiotów mechanicznych praktycznych i teoretycznych, czyli Jan Kosowski, Jan Jagielski, Kamil Karapuda, Artur Kubiak i oczywiście Mariusz Kasprzak.

W tegorocznych zawodach wzięło udział pięć drużyn z klas o profilu mechanicznym. Konkurs podzielony był na 2 etapy – teoretyczny i praktyczny. Nauczyciele – zawodowcy przygotowali, każdy po jednym zadaniu praktycznym, które musiała rozwiązać każda drużyna. Po ciężkich zmaganiach i „główkowaniem” nad zadaniami, wyłoniono zwycięzcę konkursu. Została nim klasa II Technikum Pojazdów Samochodowych, drugie miejsce zajęła klasa IV Technikum Mechanicznego i trzecie miejsce klasa III Technikum Mechanicznego.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz puchary, które uczniowie PCE na warsztatach szkolnych wykonali własnoręcznie, pod okiem kierownika warsztatów Artura Kubiaka. Okazuje się, że dobrze jest łączyć przyjemne z pożytecznym. Udział w tym konkursie sprawił, że potwierdziło się twierdzenie o efektach jakie daje praca zespołowa. Poza tym taki konkurs jest niejako małym egzaminem przed tymi, które czekają uczniów w przyszłości, aby zdobyć kwalifikacje zawodowe.

- Podczas konkursu panowała atmosfera skupienia i zdrowej rywalizacji. Bardzo się cieszymy, że takie mistrzostwa odbyły się w naszej szkole i liczymy na to, że będzie to cykliczne wydarzenie, które wpisze się do szkolnego kalendarza PCE - podsumowali uczniowie klasy pierwszej Technikum Pojazdów Samochodowych.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Najlepsi

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages