Pierwsze rozstrzygnięcia w Mistrzostwach Polski Juniorów

2017-04-06 19:07:52(ost. akt: 2017-04-07 17:48:13)
Młodzi rzeszowianie nie zawiedli i obok kolegów z MOS Wola Warszawa i MMKS Zaksa Kędzierzyn-Koźle już awansowali do półfinałów.

Autor zdjęcia: Jarosław Żukowski/nmketrzyn.pl

Po drugim dniu Mistrzostw Polski Juniorów w Siatkówce poznaliśmy już pierwszych półfinalistów i pierwszych przegranych. Jednak emocje dopiero nabierają tempa.
Pojedynek pomiędzy MMKS Kędzierzyn Koźle a Jastrzębskim Węglem to bez wątpienia spotkanie dnia w grupie "A". Obie drużyny są poważnymi kandydatami do tytułu mistrzowskiego, co udowodniły w swoich pierwszych meczach, ale w czwartek ktoś musiał wygrać, a ktoś przegrać. Po dwóch setach było 1:1, ale później przewagę uzyskali siatkarze z Kędzierzyna i to oni ostatecznie triumfowali 3:1.

ZAKSA jest już pewna awansu do dalszej fazy rozgrywek, W piątek rozgrywa mecz z najsłabszym w grupie KS Metro Warszawa. W czwartek warszawianie przegrali swoje drugie spotkanie stosunkiem 0:3, tym razem z Wifamą Łódź. Łodzianie zmierzą się w ostatniej kolejce z Jastrzębskim Węglem. Stawka tego meczu jest drugie premiowane awansem miejsce w grupie "A".

W grupie "B" zwycięzcy pierwszych spotkań nie zawiedli. W pierwszym czwartkowym meczu tej grupy UMKS MOS Wola Warszawa zapewniła sobie awans ogrywając Trefl Gdańsk 3;1. Po dwóch szybkich setach było 2:0 dla siatkarzy ze stolicy, ale w trzeciej partii Trefl nie odpuszczał i ostatecznie wygrał ją 40:38! Na nic to się jednak zdało, bo czwartego seta do 20. wygrała MOS Wola, a cały mecz 3:1.

W ostatnim spotkaniu inny faworyt, AKS V LO Rzeszów mierzył się z EKS Skrą Bełchatów. Rzeszowianie mieli o tyle łatwiej, że turniej rozpoczęli od zwycięstwa nad Treflem. Rywale nie mieli takiego komfortu i po dwóch setach przegrywali 0:2. W trzecim także lepsi okazali się rzeszowianie i to oni wraz z siatkarzami z Warszawy awansowali już do sobotnich półfinałów. W piątek mecz o pierwsze miejsce w grupie pomiędzy MOS Wola a AKS V LO.