środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Mieszkańcy czekają na drogowe inwestycje

2017-04-07 15:30:00 (ost. akt: 2017-04-07 11:31:56)
Minął miesiąc, przyszła wiosna, a drogi powiatowe wciąż w takim samym stanie.

Minął miesiąc, przyszła wiosna, a drogi powiatowe wciąż w takim samym stanie.

Autor zdjęcia: Andrzej Adamiak

- Trzeba sięgnąć do pierwszego projektu budżetu przedstawionego przez Zarząd Powiatu. Był tam ujęty remont basenu, były środki na szpital, było też niemal 7 milionów złotych na drogi powiatowe. Teraz nie wiadomo kiedy i ile będziemy mogli wydać na inwestycje - uważa wicestarosta Michał Krasiński.

O drodze z Pilca do granicy powiatu pisaliśmy na początku marca. O jej naprawę mocno zabiega Szymon Gałka, sołtys Pilca.
- Szacuje się, że rocznie Świętą Lipke odwiedza ok. 300 tys. turystów. Większość z nich jedzie właśnie przez Pilec. Już jesienią podjęliśmy rozmowy ze starostą i zarządem dróg powiatowych. Starosta obiecał, że w planie inwestycji znajdzie się miejsce dla drogi, która jest przecież jedna z pierwszych wizytówek powiatu - mówił nam przed miesiącem pan Szymon.

Niestety, przyszła wiosna, a decyzji w sprawie remontu drogi jak nie było, tak nie ma. - Działania polityczne radnych opozycji sprawiły, że Powiat Kętrzyński nadal nie ma uchwalonego budżetu. Musimy czekać na decyzję Regionalnej Izby Obrachunkowej, która przygotuje poprawki naszego budżetu. W tej chwili mamy jedynie środki na koncie, ale planu na ich wydatkowanie niestety jeszcze nie. Wariant pesymistyczny zakłada, że budżet zostanie uchwalony w maju czy czerwcu. Które z inwestycji uda się wtedy zrealizować? Szkoda, że walka polityczna odbija się na mieszkańcach naszego powiatu - skomentował wicestarosta Michał Krasiński.

- Budżet mamy uchwalony od 18 stycznia - mówi z kolei Łukasz Wiśniewski, Przewodniczący Rady Powiatu w Kętrzyn. - W piątek pochyli się nad nim kolegium, które będzie decydować o ewentualnych korektach i jego ostatecznym kształcie. Niezależnie od różnicy zdań między Zarządem Powiatu, a częścią rady musimy wreszcie wspólnie wypracować jakiś kompromis - mówi Wiśniewski.

Sytuacja jest więc w zawieszeniu, a odbija się to nie tylko na drodze w Pilcu, ale na wszystkich inwestycjach planowanych przez powiat. Kompromis jest więc niezbędny. Nie tylko dla dobra rady, ale przede wszystkim dla dobra mieszkańców powiatu.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. No a... #2247900 | 89.228.*.* 18 maj 2017 16:59

  No a droga do Kalinowa od trasy Kętrzyn-Giżycko pięknie wyasfaltowana,coś się jednak robi w powiecie z drogami,nie da się zaprzeczyć.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. A może nie? #2224471 | 89.228.*.* 16 kwi 2017 20:46

  Wydaje mi się,że gdyby nie zapędy burmistrza do zapanowania nad starostwem,to wszystko byłoby OK.A może nie?...

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Betti #2219052 | 163.158.*.* 7 kwi 2017 21:38

  Stan dróg w Powiecie Kętrzyńskim jest w stanie katastrofalnym i nikt z tym nic nie robi. Zapraszamy na wycieczke porą jesienno-zimowa odcinek Solkieniki- Dobrzykowo gm. Barciany

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Bercia #2218977 | 89.228.*.* 7 kwi 2017 19:30

  Panie Gałka. Proszę sobie wybić z głowy jakiekolwiek inwestycje. Brak kasy w budżecie. Powiat szuka oszczędności na zatrudnienie swoich nowych kolesiów. Teraz zwalniają ludzi kompetentnych i doświadczonych. Słyszałam też, że ponoć mają zatrudnić dziewczynę która jest kosmetyczką. Obecnie na w stronie starostwa są dwa ogłoszenia o naborze do pracy. Czas pokaże czy miałam rację.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages