środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Budrewicz ponownie z szachowym złotem Orzysza

2017-03-27 12:53:15 (ost. akt: 2017-03-27 13:04:52)
Krzysztof Budrewicz już po raz drugi z rzędu okazał się najlepszy przy orzyskich szachownicach

Krzysztof Budrewicz już po raz drugi z rzędu okazał się najlepszy przy orzyskich szachownicach

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

Rekordowa liczba 71 zawodników zmierzyła się 26 marca w ramach VII edycji turnieju szachowego poświęconego pamięci Krzysztofa Kierzkowskiego. Złoto imprezy oraz puchar burmistrza Orzysza zdobył zeszłoroczny czempion, Krzysztof Budrewicz z Kętrzyna.

Olsztyn, Olecko, Giżycko, Białystok, Mrągowo, Biskupiec, Łomża, Czarna Białostocka, Pisz, Ostróda, Ełk, litewskie Wilno... - to ledwie fragment długiej listy miast, których reprezentanci stawili się w minioną niedzielę przy szachownicach w sali sportowo-widowiskowej w Orzyszu.

W mieście określanym Wojskową Stolicą Polski nie zabrakło również 10 przedstawicieli z naszego powiatu, występujących pod sztandarami Kętrzyna i Korsz. A jeśli się już pojawili... to i nie zawiedli.

Zwłaszcza Krzysztof Budrewicz z MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn, który - podobnie jak w zeszłorocznej edycji - stanął na najwyższym stopniu podium. Utytułowany zawodnik nie przegrał ani jednej partii, ledwie raz kończąc pojedynek remisem (sztuki tej dokonał Tomasz Rak z SKS Smol-Bud Giżycko).

Miejsce w ścisłej czołówce wywalczył również jego klubowy kolega Arkadiusz Kaczmarek, któremu do podium zabrakło ledwie pół punktu.

Więcej informacji w najbliższym, piątkowym numerze Gazety w Kętrzynie.

Zapraszamy do naszej wideorelacji i galerii zdjęć z wydarzenia.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages