Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Afgańczyk przemycony w naczepie TIR-a. Kierowca nic nie wiedział

2017-03-25 11:57:26 (ost. akt: 2017-03-25 12:28:47)

Autor zdjęcia: WMOSG

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali cudzoziemca ujawnionego w naczepie tira. Zatrzymania dokonano w punkcie celnym w Olsztynie. Mężczyzna nie wymagał pomocy lekarza, a celnicy zapewnili mu ciepły posiłek.

– Trwają czynności, których celem jest ustalenie tożsamości cudzoziemca.
Mężczyzna nie posiada żadnych dokumentów. Deklarował, że pochodzi z Afganistanu i ma 15 lat – informuje por. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik WMOSG.

Wiek cudzoziemca zostanie określony na podstawie badania lekarskiego.
Funkcjonariusze będą wyjaśniać, w jaki sposób mężczyzna dostał się do naczepy tira oraz skąd przyjechał do Polski i jaki był cel jego podróży. Kierowca ciężarówki zeznał, że nic nie wiedział, o cudzoziemcu w naczepie.

Na wniosek Straży Granicznej Sąd Rejonowy w Olsztynie wydał postanowienie o umieszczeniu cudzoziemca od 24 marca w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie.

Źródło: WMOSG

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages