środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Jak weekend, to tylko z "Gazetą"

2017-03-23 20:15:03 (ost. akt: 2017-03-23 19:57:22)

Autor zdjęcia: GwK

W tym tygodniu naszych Czytelników raczymy kilkoma ciekawym i tematami. Przede wszystkim chwalimy się SuperSołtysem, rozmawiamy z nowym radnym i reszelskimi offroadowcami. Ale poruszamy też parę drażliwych tematów, np. kwestie poruszone na Radzie Miasta czy wątek z płatnym badaniem, które powinno być... darmowe.

Jeżdżą tam, gdzie o drogach nikt nie słyszał, czytaj: strona 15.
– To nasza odskocznia od rzeczywistości. Kompletnie inny świat. Trzeba tego zasmakować samemu. A wtedy... wtedy człowiek tonie w tym bez reszty – mówi Marek Masło, jeden z najbardziej doświadczonych zawodników offroadowych w naszym regionie. Z utalentowanym kierowcą rozmawiamy m.in. o walce z bezdrożami oraz o tym... ile "palą" ukochane przez nich czterokołowe potwory.

Felieton: Wszystko pod kontrolą?, czytaj: strona 2.
W cotygodniowym felietonie Szymona Kołdysa: "Słucham radia i dowiedziałem się, że rząd zamierza wprowadzić jakieś kontrolowanie spółdzielni mieszkaniowych. Jak to zwykle bywa przy wprowadzaniu kontroli, pewnie argument jest taki jak zawsze: dla bezpieczeństwa, dla przejrzystości, dla dobra użytkowników...".

Sołtys Zubek, kolekcjonerka statuetek, czytaj: strona 5.
Na finiszu tegorocznego plebiscytu na SuperSołtysa 2017 powiatu kętrzyńskiego najlepsza okazała się Małgorzata Zubek z sołectwa Kraskowo. To drugi z rzędu triumf w naszym plebiscycie. Pani sołtys z gminy Korsze już ma na koncie tytuł SuperSołtysa 2016.

Paląc ognisko pamiętajmy o spokoju innych, czytaj: strona 6.
Rozpoczęła się wiosna, a wraz z nią nasza aktywność na ogródkach i działkach. W pracach porządkowych często palimy ogniska. Niestety, czasem unoszący się z nich dym przeszkadza mieszkańcom.

Wiosna ach to ty!, czytaj: strona 16.
Dłużyła się nam, kibicom, ta zima niesamowicie. Ale wreszcie, po ponad czterech miesiącach, znów możemy pójść na stadion, by zobaczyć w akcji nasze lokalne zespoły. W sobotę czwartoligowcy rozpoczynają ligowe zmagania.

Jest fundusz czy nie - zapłacić trzeba, czytaj: strona 3.
Czy możliwe jest, by badania dodatkowe, z pakietu tzw. świadczeń gwarantowanych mogły kosztować dodatkowe pieniądze pacjenta, który co miesiąc płaci składki zdrowotne? W takiej sytuacji prawo jest po stronie pacjenta, ale rzeczywistość okazuje się inna.

Najpierw ślubowanie, potem rejterada, czytaj: strona 4.
Poniedziałkowa sesja Rady Miasta zaczęła się od uroczystego ślubowania nowego radnego. Potem na jakiś czas zrobiło się spokojnie, aż do chwili, kiedy głos zabrali mieszkańcy. Na sali zawrzało.

Radio zostaje, mimo sprzeciwu radnych, czytaj: strona 3.
W poniedziałek radni powiatowi podjęli uchwałę, na mocy której zmienia się statut Powiatowego Domu Kultury "Czerwony Tulipan". Czy to oznacza koniec Radia Barcja?

Zapraszamy do lektury! Pamiętajcie o nas idąc po zakupy. W piątek od rana nasza gazeta będzie do kupienia. Można ją też kupić w wersji elektronicznej wysyłając sms-a. Wystarczy wejść na stronę >> KUP GAZETĘ >> gdzie "Gazeta w Kętrzynie" wraz z "Gazetą Olsztyńską" kosztuje tylko 1,23 zł.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages