Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Małgorzata Zubek, kolekcjonerka statuetek

2017-03-23 14:34:54 (ost. akt: 2017-03-23 14:57:50)
Małgorzata Zubek odbiera statuetkę SuperSołtysa 2017. To jej drugie zwycięstwo z rzędu w naszym plebiscycie.

Małgorzata Zubek odbiera statuetkę SuperSołtysa 2017. To jej drugie zwycięstwo z rzędu w naszym plebiscycie.

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Na finiszu tegorocznego plebiscytu na SuperSołtysa 2017 powiatu kętrzyńskiego najlepsza okazała się Małgorzata Zubek z sołectwa Kraskowo. To drugi z rzędu triumf w naszym plebiscycie. Pani sołtys z gminy Korsze już ma na koncie tytuł SuperSołtysa 2016.

Ubiegłoroczna SuperSołtys w naszym plebiscycie tym razem także okazała się najlepsza. Pani Małgorzata funkcję sołtysa pełni drugą kadencję, jednak wcześniej urząd ten przez 30 lat piastował jej ojciec. Sołtysowanie ma zatem w genach. — Nawet nie myślałam, że coś takiego może się zdarzyć. Przez myśl mi to nie przeszło. To sąsiadki wypatrzyły wasz plebiscyt i zapowiedziały, że będą głosować. Nie chciałam, ale nie było z nimi dyskusji — śmieje się pani Małgosia.

Małgorzata Zubek od poprzedniego triumfu w naszym plebiscycie nie próżnowała. Oczywiście nie sama, bo mieszkańcy wspierają ją w każdych pracach na rzecz swojej wsi. — W ubiegłym roku dużo się u nas działo. We wszystkim mogłam liczyć na mieszkańców. Bardzo mi pomagają w poprawianiu wyglądu estetycznego naszej wsi, która zawsze jest ukwiecona i ładna — mówi nasza SuperSołtys 2017.

Statuetkę SuperSołtysa powiatu kętrzyńskiego za 2017 rok, Małgorzata Zubek odbierała osobiście na poniedziałkowej Gali w Browarze Warmia w Olsztynie. Ale to był wzruszający moment dla wszystkich sołtysów, nie tylko dla niej. W konkursie, który obywał się na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego pod patronatem „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego” wzięło udział aż 620 kandydatów, z czego 318 to kobiety. Na swoich kandydatów czytelnicy oddali prawie 61 000 głosów! Tytuł SuperSołtysa województwa warmińsko-mazurskiego otrzymał Jerzy Głowacki, sołtys Frygnowa (gm. Grunwald). Laureaci konkursów powiatowych odebrali statuetki i dyplomy z rąk Jarosława Tokarczyka, prezesa Grupy WM oraz Igora Hrywny, redaktora naczelnego „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego”.

W powiecie kętrzyńskim do końca trwała walka o tytuł SuperSołtysa i naprawdę niewiele głosów różniło Małgorzatę Zubek od pozostałej dwójki kandydatów. Ostatecznie srebrnym SuperSołtysem został Zenon Rutkowski, sołtys Kosakowa (gm. Srokowo), zaś brązowym Piotr Drozd z sołectwa Siliginy (gm. Barciany). Wszyscy zasłużyli na gratulacje.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages