środa, 29 marca 2017. Imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona

Logistycy z Kętrzyna w siedzibie Gazety Olsztyńskiej

2017-03-12 13:45:41 (ost. akt: 2017-03-12 16:12:21)

Autor zdjęcia: Powiatowe Centrum Edukacyjne

8 marca uczniowie I i II klasy Technikum Logistycznego Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Kętrzynie odbyli wizytę edukacyjną w siedzibie „Gazety Olsztyńskiej”.

W pierwszej części spotkania młodzież zapoznała się z etapami wydawania gazety w formie papierowej i elektronicznej. Wiedzę w tym zakresie przybliżył nam sam Redaktor Naczelny Redakcji Internetowej Michał Orliński oraz Kierownik Biura Reklamy Sylwia Fibikowska wraz z redaktorem Wojciechem Kosiewiczem.

Następnie Katarzyna Celmer Lipińska - Inspektor Działu Sprzedaży Gazet, zapoznała naszą młodzież z procesem drukowania i dystrybucji prasy. Podczas rozmowy z uczniami na temat ich kształcenia zawodowego redaktorzy uznali, że wybór technikum logistycznego jest bardzo trafny, gdyż jest to zawód atrakcyjny na rynku pracy.

Bardzo interesującym punktem wycieczki było spotkanie z redaktor Bożeną Kraczkowską, autorką słów piosenki „Dziewczyna z granatem” wykorzystanej w znakomitym serialu „Czas honoru”. Znakomite osoby oprowadzające uczniów po siedzibie gazety zwracały uwagę na uniwersalne kompetencje zawodowe oraz cechy osobowości przydatne nie tylko w pracy dziennikarza, tj. empatia, umiejętność słuchania i zrozumienia drugiej osoby. Logistycy z PCE mogli również zapoznać się z działalnością Fundacji Przyszłość Dla Dzieci funkcjonującą przy Grupie WM.

Na zakończenie wizyty uczestnicy wycieczki zostali ugoszczeni w bufecie pracowniczym oraz zostali obdarowani pamiątkową, okazjonalną stroną tytułową „Gazety Olsztyńskiej” wraz z pamiątkowym zdjęciem. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy pracownicy wydawnictwa byli do nas bardzo przyjaźnie nastawieni i z autentyczną radością zdradzali nam tajniki wykonywanych swych zajęć, co niewątpliwie świadczy o ich pasji zawodowej.

Wybrani uczniowie wraz z redaktorem Wojciechem Kosiewiczem zobowiązali się do napisania i opublikowania relacji z wycieczki na łamach przedmiotowego dziennika. Te wszystkie wspaniałe wydarzenia mogły się odbyć dzięki zgodzie i przychylności Prezesa Grupy WM - Jarosława Tokarczyka.

Ireneusz Cioch

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Najlepsi

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages