środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Rozmawiali o betonie komórkowym

2017-03-06 15:03:09 (ost. akt: 2017-03-06 15:08:39)

Autor zdjęcia: Powiatowe Centrum Edukacyjne

W czwartek 16 lutego na zaproszenie Bogdana Garbara uczniów Powiatowego Centrum Edukacyjnego odwiedził Paweł Kolebuk - przedstawiciel grupy Solbet z Solca Kujawskiego.

...Budować szybko, tanio, ekologicznie, energooszczędnie...
Ale z jakiego materiału?
Jak to z jakiego? Przecież jest beton komórkowy!
...

Solbet to największy producent betonu komórkowego w Polsce. Oferuje również rozwiązania systemowe, tynki, kleje i zaprawy murarskie, które ułatwiają pracę budowlańcom, a użytkownikom pomieszczeń zapewniają komfort mieszkania.

Paweł zaprezentował nam asortyment produktów, jakie wytwarza grupa Solbet. Przedstawił również ich właściwości i zastosowanie. Dowiedzieliśmy się ciekawych informacji o rozwiązaniach praktycznych w bloczkach z betonu komórkowego, m.in. o zastosowaniu uchwytów montażowych ułatwiających przenoszenie bloczków oraz profilowaniu (czyli pióra i wpustu), co pozwala na wyeliminowanie spoin pionowych w murze.

Szczególną uwagę zwróciliśmy na zestaw narzędzi ułatwiających prace z bloczkami betonu komórkowego, wśród których jest np. piła ręczna do przycinania, kielnia do murowania na tzw. "cienką spoinę" o gr. 3 mm i wiele innych. Zastosowanie tych narzędzi przyspieszy prace i zapewni wysoką jakość wykonania robót murarskich.

Ciekawym punktem spotkania był film "Droga do sukcesu" - o historii
oraz o rozwoju firmy Solbet (https://www.solbet.pl/prezentacja-grupy-solbet.php).
Na zakończenie podziękowaliśmy panu Pawłowi za spotkanie, a nasz gość życzył dużo wytrwałości i sukcesów w nauce. Wiadomo przecież, że nawet najlepszy materiał to nie wszystko, potrzebny jest jeszcze dobry fachowiec.

Jakub Skopek, I klasa Technikum BudowlanegoPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Najlepsi

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages