Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Po takim szkoleniu seniorzy czują się bezpieczni

2017-03-03 17:15:13 (ost. akt: 2017-03-03 16:59:12)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Kontynuując projekt "Kętrzyn przyjazny wiekowi - Bezpieczny senior" kętrzyńską komendę policji odwiedziła grupa słuchaczy z Uniwersytetu III Wieku, stowarzyszenia „Złota Jesień”, Klubu Seniora „Pod Niedźwiadkiem” oraz Fundacji „Archipelag Innowacji Społecznych”.

Kętrzyńscy policjanci od lat działają na rzecz bezpieczeństwa osób starszych i niepełnosprawnych i dlatego wychodzą naprzeciw problemom bezpieczeństwa tej grupy osób. Seniorów przywitał, a tym samym rozpoczął spotkanie mł. insp. Dariusz Ślęzak, komendant powiatowy policji. Szef kętrzyńskich policjantów omówił założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz zaprezentował aplikację mobilną „Moja Komenda”.

W kolejnej części spotkania st. asp. Zdzisław Biały przybliżył uczestnikom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusz zaznaczył również jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych dzięki, którym stają się bardziej widoczni na drodze. Każdy z uczestników otrzymał od policjantów opaskę odblaskową. Kolejna część spotkania natomiast była praktyczna. Funkcjonariusz podkom. Sławomir Pierzchanowski przeprowadził zajęcia z podstaw samoobrony. Podczas ćwiczeń z podstawowych chwytów samoobrony policjant pokazał, w jaki sposób nie używając siły można odeprzeć atak drugiej osoby.

Źródło: KPP

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages