Czwartek, 26 kwietnia 2018. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Weekendowa lektura już czeka na naszych czytelników

2017-03-02 20:20:00 (ost. akt: 2017-03-02 20:16:02)

Autor zdjęcia: GwK

Liwna wylała po raz kolejny, jednak rolnicy nie wiedzą do kogo zwrócić się o wsparcie. Problem mieszkańców gminy Barciany poruszamy w tym tygodniu. Podobnie jak kwestie związane z Wilczym Szańcem. Nadleśnictwo ponownie wygrywa w sądzie, mimo to spółka nie zamierza opuścić atrakcyjnego terenu.

Rolnicy nie chcą iść na socjal, czytaj: strona 6.
Na przełomie października i listopada ubiegłego roku na terenie gminy Barciany woda zalała tereny, którymi leniwie płynie sobie rzeka Liwna. Mieszkańcy sołectwa Silginy odczuli to najbardziej, choć i tak większe szkody woda uczyniła w gminie Sępopol. Teraz sytuacja się powtarza.

Ostatnia szansa, by zagłosować na swoich faworytów, czytaj: strona 4.
W piątek o północy kończymy nasze plebiscyty, w których przez blisko miesiąc wskazywaliście SuperSołtysa powiatu kętrzyńskiego i najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich w województwie. W obu rankingach panuje spory ścisk i ostatni dzień zabawy może jeszcze sporo pozmieniać. Warto przypomnieć, że w czołówce rankingu na KGW znajdowały się dwa z naszego terenu - KGW w Łankiejmach i Baby z Babieńca.

W Granicy zaczynał kopać piłkę. Teraz jest jej trenerem, czytaj: strona 15.
– Kętrzyn zasługuje na bardzo dobrą piłkę. I to w takim wymiarze, by być wiodącym klubem na mapie województwa – mówi Mirosław Miller, trener IV-ligowej granicy. Z cenionym szkoleniowcem rozmawiamy o obecnej kondycji kętrzyńskiego klubu oraz o tym... co wspólnego ma z nim selekcjoner kadry narodowej – Adam Nawałka.

Kolejny sąd przyznaje racje leśnikom, czytaj: strona 3.
Sąd Apelacyjny w Białymstoku uznał, że Nadleśnictwo Srokowo miało prawo wypowiedzieć umowę spółce Wilcze Gniazdo, która dzierżawi obiekty Wilczego Szańca w Gierłoży. Jednak pełnomocnik spółki uważa, że sprawa nie jest jeszcze przesądzona.

(Nie)oczekiwany triumf Rutkowskiego, czytaj: strona 16.
Odległy Konstantynów Łódzki stał się 25 lutego areną zmagań czołówki polskich zawodników sportów siłowych. Pośród nich nie zabrakło i naszego specjalisty od ciężarów - przeszło Jarosława Rutkowskiego.

Jak tancerze tancerzom, czytaj: strona 12.
Coraz większymi krokami zbliża się jubileuszowa, dziesiąta edycja Breakmanii. Czy będzie udana? Nikt w to nie wątpi. Kętrzyńskie święto tancerzy jak co roku już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem.

Fałszywy alarm postawił strażaków na nogi, czytaj: strona 7.
We wtorek, ok. godziny 20, straż dostała informację o pożarze budynku byłej oczyszczalni we Frączkowie w gminie Barciany. Na miejsce wyruszyły wozy z JRG Kętrzyn, OSP Barciany, OSP Drogosze i OSP Mołtajny. Na miejscu okazało się, że żadnego pożaru nie ma, a telefon okazał się głupim żartem.

Zapraszamy do lektury! Pamiętajcie o nas idąc po zakupy. W piątek od rana nasza gazeta będzie do kupienia. Można ją też kupić w wersji elektronicznej wysyłając sms-a. Wystarczy wejść na stronę >> KUP GAZETĘ >> gdzie "Gazeta w Kętrzynie" wraz z "Gazetą Olsztyńską" kosztuje tylko 1,23 zł.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages