Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Akcja policji pokazała: kierowcy nagminnie przekraczają prędkość

2017-02-27 14:19:09 (ost. akt: 2017-03-02 09:22:57)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: TVN Turbo/x-news

Na warmińsko-mazurskich drogach kolejny raz policjanci drogówki prowadzili działania „Prędkość”. W ciągu jednego dnia skontrolowali 1045 pojazdów. W tym czasie ponad 530 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość.

W niedzielę, 26 lutego policjanci warmińsko-mazurskiej "drogówki" przeprowadzili działania krajowe pod nazwą „Prędkość”. Na drogach regionu funkcjonariusze z miernikami prędkości i z wideorejestratorami zwracali szczególną uwagę na tych kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Podczas niedzielnych działań policjanci skontrolowali ponad 1000 pojazdów. 533 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, a dla 513 z nich policyjna kontrola drogowa zakończyła się mandatem.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze - wciąż główną przyczyną wypadków. W 2016 roku z tej przyczyny na warmińsko- mazurskich drogach doszło do 506 wypadków, w których śmierć poniosło 50 osób, a 707 zostało rannych. Warto pamiętać, że niefrasobliwe podejście do ograniczeń prędkości staje się jeszcze bardziej niebezpieczne, gdy kierowcy i pasażerowie ignorują obowiązek używania pasów bezpieczeństwa. Wtedy nietrudno o prawdziwą tragedię.

Źródło: KWP

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages