środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Po raz czwarty powalczą o Złote Pióro Starosty

2017-02-27 12:03:23 (ost. akt: 2017-02-27 12:35:46)
W ubiegłym roku najlepsza z ortografii była Julia Łepkowska z ZSO im. W. Kętrzyńskiego.

W ubiegłym roku najlepsza z ortografii była Julia Łepkowska z ZSO im. W. Kętrzyńskiego.

Autor zdjęcia: Mateusz Sieroński

W środę, 15 marca w Zespole Szkół im. M. Curie Skłodowskiej w Kętrzynie odbędzie się Powiatowy Konkurs Ortograficzny o „Złote Pióro” Starosty Kętrzyńskiego. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są tylko do 28 lutego pocztą, pocztą elektroniczną lub osobiście.

To już czwarta edycja konkursu, w którym uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zmierzą się z meandrami polskiej ortografii. W ubiegłym roku w konkursie wzięło udział dwudziestu przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych powiatu kętrzyńskiego: Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Franciszka Kamińskiego w Karolewie, Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie oraz Zespołu Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie.

Mistrzem ortografii została Julia Łepkowska, uczennica ZSO im. W. Kętrzyńskiego, powtarzając swój sukces sprzed dwóch lat. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i wzbogacanie wiadomości uczniów w ramach różnych dziedzin wiedzy, a szczególnie ortografii.

Regulamin konkursu znajduje się TUTAJ.

Źródło: Starostwo Powiatowe
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages