Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Pożar zdominował numer, ale nie tylko o tym piszemy!

2017-02-23 20:15:40 (ost. akt: 2017-02-23 19:49:21)

Autor zdjęcia: GwK

Niestety nie sposób przejść obok tragedii, która w niedzielę wydarzyła się w podkętrzyńskiej Nowej Wsi. Ale piszemy też o pozytywnych sprawach: koncercie powiązanym z festiwalem pierogów czy sportowych (i nie tylko) sukcesach mieszkańców powiatu kętrzyńskiego. Zobaczcie co jeszcze dla Was przygotowaliśmy.

W Reszlu bywał częściej niż na pikniku, czytaj: strona 12.
Co przyciąga Tomasz Szweda w nasze rejony? Okazuje się, że nie tylko Piknik Country w Magowie, którego gwiazdą bywał nie raz. W rozmowie z naszym dziennikarzem artysta opowiada o tym, co łączy go z Reszlem i Kętrzynem. A przede wszystkim zaprasza na koncert, który już w sobotę odbędzie się na zamku w Reszlu.

Ciemno, mokro, zimno, męcząco i... z uśmiechem!, czytaj: strona 13.
Ponad 30 przeszkód zainstalowanych na 6-kilometrowej trasie nie powstrzymało 331 zawodników przed ukończeniem pierwszego w historii Zimowego Nocnego Runmageddonu "Rekrut". 18 lutego w Ełku z tym niecodziennym wyzwaniem borykała się m.in. 6-osobowa reprezentacja Kętrzyna... i nie zawiodła!

Dobry sołtys potrafi odmienić oblicze wsi, czytaj: strona 3.
— Bycie sołtysem to coś więcej niż zbieranie podatków. Bycie sołtysem to z pewnością umiłowanie miejsca, wsi, sołectwa, to bycie blisko ludzi, to chęć robienia czegoś dla dobra tej naszej małej społeczności — mówi Szymon Gałka, sołtys z Pilca. Jeszcze tylko przez tydzień można głosować na swojego kandydata w plebiscycie na SuperSołtysa. W czołówce naszego rankingu panuje spory ścisk i o końcowym triumfie mogą decydować pojedyncze głosy.

W naszych czasach zdrowy styl życia to konieczność, czytaj: strona 6.
— Musimy sobie zdawać sprawę, że Zespół Ratunkowy jest od RATOWANIA a nie od leczenia — mówi Michał Okuniewski. Z lekarzem specjalistą medycyny ratunkowej rozmawiamy o kulisach pracy w Zespole Ratunkowym.

Ogień zabrał jej matkę, córkę i wnuczkę, czytaj: strona 5.
Trzyletnia dziewczynka, jej matka i prababcia zginęły w pożarze domu jednorodzinnego w Nowej Wsi Małej koło Kętrzyna. W budynku mieszkało jeszcze siedem osób, które zdołały uciec przed ogniem. Wśród nich była babcia dziecka.

Szekspirowski wizerunek według Ady Mięsiak, czytaj: strona 7.
— Adę zaproponowali członkowie Zespołu Śmierci i Tańca. Dla nas to nie stanowiło żadnego problemu i teraz mogę powiedzieć, że dobrze się stało tak, jak się stało — mówi Paweł Grzegorczyk, lider zespołu Hunter. Na planie teledysku Ada Mięsiak pracowała z inną kętrzynianką - Katarzyną Naruszewicz, związaną wcześniej z Teatrem u Przyjaciół, działającym przy KCK.

Zapraszamy do lektury! Pamiętajcie o nas idąc po zakupy. W piątek od rana nasza gazeta będzie do kupienia. Można ją też kupić w wersji elektronicznej wysyłając sms-a. Wystarczy wejść na stronę >> KUP GAZETĘ >> gdzie "Gazeta w Kętrzynie" wraz z "Gazetą Olsztyńską" kosztuje tylko 1,23 zł.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages