Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Policja wyjaśni przyczyny dwóch wypadków

2017-02-23 16:45:56 (ost. akt: 2017-02-23 15:00:07)

Autor zdjęcia: archiwum KPP w Kętrzynie

Zimno, mokro i ślisko – to wszystko wpływa znacząco na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Policjanci cały czas apelują o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach.

W środę (22.02) oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów w przeciągu niespełna 2 godzin odebrał 2 zgłoszenia o wypadkach drogowych. Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 21.00 w gminie Reszel (Groźny wypadek w okolicy Reszla).

Z przekazanych informacji wynikało, że pojazd uderzył w przydrożne drzewo, z auta wydobywa się dym i w pojeździe jest zakleszczona jedna osoba. Na wskazaną trasę natychmiast zostały wysłane służby ratownicze. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem osobowym marki Honda Civic 25-letni mieszkaniec Biskupca na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania, dodatkowo po sprawdzeniu stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że był pod działaniem alkoholu. 25-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Biskupcu.

Do kolejnego zdarzenia doszło tego samego dnia o godzinie 22.30 na trasie Kętrzyn-Bartoszyce pomiędzy miejscowościami Gałwuny-Garbno. Tu z kolei kierująca oplem wjechała do przydrożnego rowu gdzie pojazd wywrócił się na dach. Będący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 19-letnia kobieta kierując Oplem Vectrą na łuku drogi zjechała na lewy pas jedni, a następnie do przydrożnego rowu gdzie pojazd wywrócił się na dach. W wyniku tego zdarzenia pasażer pojazdu z obrażeniami ciała został przetransportowany do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. Kierująca pojazdem była trzeźwa natomiast od 13 dni posiadała uprawnienia do kierowania.

Teraz kętrzyńscy policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności i przyczyny zaistniałych zdarzeń drogowych.
Padający deszcz, śliska i oblodzona jezdnia powoduje jednocześnie zmniejszoną przyczepności kół pojazdu podczas jazdy. W tak trudnych warunkach atmosferycznych niedostosowanie prędkości do warunków drogowych może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Źródło: KPP

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages