Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Pomóżmy pogorzelcom z Nowej Wsi

2017-02-20 10:02:43 (ost. akt: 2017-02-20 12:02:17)

Autor zdjęcia: OSP Korsze

W pożarze domu w Nowej Wsi koło Kętrzyna zginęły trzy osoby, w tym trzyletnie dziecko - ta wiadomość w niedzielę (19.02) przyciągnęła uwagę chyba wszystkich Polaków. Tragedia, w której zginęły dwie kobiety i mała dziewczynka wyzwoliła w nas po raz kolejny ludzkie odruchy.

Pożar wybuchł nad ranem, w niedzielę. Zaskoczył mieszkańców budynku, w którym przebywało 10 osób. Siedmioro z nich o własnych siłach wydostało z palącego się budynku. Niestety całej trójce, zamieszkującej lokal, w którym doszło do pożaru nie udało się uciec. W płomieniach zginęły kobiety w wieku 64 i 23 lat oraz 3-letnie dziecko.
Zobacz także: Tragiczny pożar w Nowej Wsi. Wśród ofiar jest trzyletnia dziewczynka Tragiczny pożar w Nowej Wsi. Wśród ofiar jest trzyletnia dziewczynka Trwa dogaszanie pożaru budynku mieszkalnego w Nowej Wsi. Niestety, w zdarzeniu zginęły trzy osoby - dwie kobiety i dziecko. Kobiety to najprawdopodobniej...

Dramat, który rozegrał się pod Kętrzynem od razu uruchomił ludzkie serca. Na pomysł ze zbiórką na odbudowę domu po pożarze wpadł Tomasz Bylicki. - Pomysł zrodził się z odruchu chęci wsparcia w ogromnej tragedii. - mówi skromnie pan Tomasz. Pomysłodawca szybkiej akcji charytatywnej, wymuszonej przez tragiczne wydarzenie znał obie mieszkające w spalonym budynku rodziny. - Proszę o pomoc w imieniu moich znajomych. Pomóżmy im odbudować ten dom! I przede wszystkim pomóżmy rodzinie odzyskać względny spokój - pisze Tomasz Bylicki na stronie akcji.

Akcja już działa. Po kilku godzinach zbierania wsparło ją ponad 50 osób wpłacając ponad 2000 zł. Ale Tomasz Bylicki wierzy, że uda się uzbierać określoną sumę - 300 000 zł. - Gdyby każda osoba wpłaciła chociaż po 10 złotych, byłoby fantastycznie! Proszę o jak największe wsparcie. 3 osoby zmarły, 7 straciło dach nad głową - mówi organizator zbiórki. A pieniądze na pewno się przydadzą tym ludziom, ponieważ w tej chwili nie wiadomo jeszcze czy nadzór budowlany pozwoli remontować spalony dom czy trzeba będzie budować go od podstaw.

Do akcji wspierania pogorzelców z Nowej Wsi pod Kętrzynem mogą dołączyć także nasi Czytelnicy. Wystarczy wejść na stronę zbiórki (TUTAJ) i wpłacić dowolną kwotę. Pieniądze można też wpłacać na konto: 49 1750 1312 6882 5317 0726 1580 z dopiskiem "pożar w Kętrzynie".
http://m.wm.pl/2017/02/orig/pogorzelcy2-367359.jpg
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages