środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Strażacy podsumowali: w 2016 roku wyjeżdżali do 922 pożarów

2017-02-17 15:23:11 (ost. akt: 2017-02-17 13:52:59)

Autor zdjęcia: PSP Kętrzyn

W Komendzie Powiatowej PSP w Kętrzynie odbyło się spotkanie podsumowujące działalność strażaków za 2016 rok.

W odprawie uczestniczyli: warmińsko-mazurski komendant wojewódzki PSP w Olsztynie – st. bryg. Mirosław Hołubowicz, starosta kętrzyński – Ryszard Niedziółka, przewodniczący Rady Powiatu – Łukasz Wiśniewski, zastępca burmistrza Kętrzyna – Damian Nietrzeba, burmistrz Korsz – Ryszard Ostrowski, burmistrz Reszla – Marek Janiszewski, wójt gminy Barciany – Ryszard Kozyra, wójt gminy Kętrzyn – Paweł Bobrowski, skarbnik powiatu kętrzyńskiego - Iwona Kozłowska, naczelnik Wydziału Architektury Budownictwa i Inwestycji w Starostwie Powiatowym - Magdalena Osinowicz – Dąbrówna, autorzy dokumentacji inwestycyjnej Marek Moszyk i Eugeniusz Donat, a także strażacy i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP w Kętrzynie oraz przedstawiciele kętrzyńskich mediów.

- Miniony rok był szczególny dla kętrzyńskich strażaków – odnotowaliśmy wzrost interwencji oraz zakończyła się ważna modernizacja strażackich obiektów - tak w obszernej prezentacji komendant powiatowy st. bryg. Zbigniew Borys przekazał informację z działalności kętrzyńskiej komendy oraz przedstawił stan ochrony ppoż. za 2016 rok.

Po pierwsze liczba strażackich interwencji w 2016 roku: 922. Tyle wyjazdów odnotowali wspólnie strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie powiatu kętrzyńskiego. To kolejny rok, gdy ta liczba rośnie, daje to ponad 2,5 wyjazdów dziennie, wszędzie tam, gdzie ktoś potrzebował naszej pomocy. Po drugie dla strażaków PSP był to rok, w którym udało się doprowadzić do zakończenia inwestycję polegającą na termomodernizacji naszych obiektów. Środki pochodzące z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zostały przeznaczone na modernizację kotłowni, montaż solarów, montaż instalacji fotowoltaicznej, wymianę wrót garażowych, ocieplenie stropodachów, ocieplenie i malowanie ścian, wymianę oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne ledowe. Ponad milion złotych (dokładnie 1.057 874, 76 zł) trafiło do budżetu naszego powiatu bo to Powiat Kętrzyński był beneficjentem umowy o dofinansowanie.

Wysoko działalność kętrzyńskich strażaków ocenili przybyli goście, którzy dziękując za trud i poświęcenie dostrzegli również poprawę warunków pełnienia służby w komendzie oraz poprawę w wyposażeniu jednostki. Gratulowali również strażakom ogromnego poparcia społecznego.

St. bryg. Mirosław Hołubowicz i st. bryg. Zbigniew Borys wręczyli pamiątkowe tablo osobom, które przyczyniły się do przeprowadzenia i zakończenia inwestycji termomodernizacyjnej.

Kulminacyjnym punktem strażackiej odprawy było oficjalne pożegnanie asp. sztab. w st. spocz. Dariusza Krupczaka, który po 28 - letniej służbie odszedł na zasłużoną emeryturę. Od przełożonych i kolegów oraz Starosty Kętrzyńskiego otrzymał pamiątkowe upominki, nie zabrakło ciepłych słów pod jego adresem. Sam wyraźnie wzruszony dziękował za te wszystkie lata spędzone w kętrzyńskiej komendzie.

bryg. Szymon Sapieha

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages