Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Wkrótce poznamy SuperSołtysa

2017-02-17 10:29:52 (ost. akt: 2017-02-17 09:50:36)

Plebiscyt na SuperSołtysa wkracza w decydująca fazę. Prowadząca w ubiegłym tygodniu trójka sołtysów spadła na dalsze miejsca, a to pokazuje, że jeszcze wszystko jest możliwe. My tymczasem zaglądamy do sołectwa Silginy w gminie Barciany, gdzie całkiem nieźle radzi sobie Piotr Drozd.

Piotr Drozd, sołtys Silgin, najmniejszego sołectwa w gminie Barciany swoją funkcję sprawuje drugą kadencje z rzędu. Wcześniej sołtysem był też jego dziadek, tyle, że na terenie gminy Srokowo. Sołtys Drozd na brak pomysłów nie narzeka. Być może dlatego, że jest blisko ludzi, nie tylko w swoim sołectwie, ale w gminie. Pan Piotr jest radnym i jako radny poznaje potrzeby mieszkańców. Z tej racji spotyka się też z innymi sołtysami, a przez to poznaje bolączki mieszkańców innych sołectw.

Docenić poprzednika
— Jesteśmy najmniejszym sołectwem w gminie, ale pracy mamy naprawdę sporo — przyznaje sołtys Drozd, który razem z mieszkańcami dba o swoje sołectwo. W czynie społecznym wspólnymi siłami udało im się zrobić plac wypoczynkowo-rekreacyjny, na którym od pięciu lat odbywają się festyny i spotkania. Także prace remontowe w świetlicy wiejskiej wykonywane były po części społecznie i wspólnie. Sołectwo zamieszkują głównie osoby starsze, ale wszyscy mieszkańcy chcą „wyjść do świata”, poprawiać wizerunek wsi. W tym wiek im w ogóle nie przeszkadza.

Piotr Drozd wkłada w rozwój sołectwa Silginy sporo wysiłku. Ale nie zapomina o wkładzie swojego poprzednika, nieżyjącego już Stanisława Francuka, który sołtysem był ponad 20 lat. — Pan Stanisław zajmował się drogami, bo w tamtym czasie kiedy był sołtysem z tym był największy problem. Teraz jest nam dużo łatwiej pokazać się na zewnątrz — mówi Piotr Drozd. Jako sołtys dba nie tylko o ładny wizerunek wsi, lecz także o jej mieszkańców. — Jesienią mieliśmy przekroczone normy opadów o 300%. Zostało zalanych ponad 700 ha pól uprawnych i łąk. Dlatego wystąpiłem w naszym imieniu do wojewody o wsparcie finansowe — opowiada sołtys z Silgin. Jego zaangażowanie wynika także z tego, że to jest „jego wieś”, tu się urodził. A z takim sołtysem mieszkańcy Silgin mogą być spokojni.

Przypomnijmy:
Tytuł Super Sołtysa 2017 powiatu kętrzyńskiego otrzyma sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów nadesłanych w głosowaniu. Kolejnym dwóm kandydatom zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa.
Plebiscyty na Super Sołtysa 2017 danego powiatu odbywają się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Sołtys, który uzyska największą liczbę liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów w całym regionie otrzyma tytuł Super Sołtysa 2017 województwa warmińsko-mazurskiego. Kolejnym dwóm kandydatom, zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa województwa warmińsko-mazurskiego.
Plebiscyt trwa od 27stycznia do 3 marca. Zakończymy go na kilka dni przed Dniem Sołtysa, które obchodzimy corocznie 11 marca. Termin zgłaszania kandydatur upływa 26 lutego o godzinie 23.59.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Regulamin: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages