Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

W najnowszej "Gazecie" o reformie oświaty w pozostałych gminach

2017-02-17 07:31:24 (ost. akt: 2017-02-17 07:43:21)

Autor zdjęcia: GwK

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym, jakie Miasto Kętrzyn ma propozycje na reformę oświaty. Teraz zapytaliśmy włodarzy pozostałych gmin, co się zmieni w naszych szkołach.

Ich popularność sięga aż do Chicago, czytaj: strona 7.
— Nie oglądamy się do tyłu. To wszystko już za nami. Czekają nas nowe przedsięwzięcia — mówi dyrektor Powiatowego Domu Kultury „Czerwony Tulipan”. Z Marlena Szypulską rozmawiamy o działalności tej placówki, o kulturze, radiu i nowych wyzwaniach.

Wojewoda uchylił uchwałę w sprawie poborów burmistrza, czytaj: strona 3.
Pod koniec ubiegłego roku radni z Korsz podjęli uchwałę, na mocy której uszczuplone zostałoby wynagrodzenie burmistrza. Teraz uchwałę tę unieważnił wojewoda warmińsko-mazurski.

Dziś "wolnego" złomu jest już znacznie mniej, czytaj: strona 3.
- Zainteresujcie się tematem ogrodzenia przy ul. Górnej, które znika w oczach. Wczoraj były jeszcze trzy pręty, dziś jest tylko rama - maila o takiej mniej więcej treści dostaliśmy od jednego z naszych czytelników. Zajrzeliśmy tam i faktycznie - ogrodzeniem ciężko to już nazwać.

Wkrótce poznamy SuperSołtysa, czytaj: strona 4.
Plebiscyt na SuperSołtysa wkracza w decydująca fazę. Prowadząca w ubiegłym tygodniu trójka sołtysów spadła na dalsze miejsca, a to pokazuje, że jeszcze wszystko jest możliwe. My tymczasem zaglądamy do sołectwa Silginy w gminie Barciany, gdzie całkiem nieźle radzi sobie Piotr Drozd.

Była najstarszą mieszkanką Kętrzyna, czytaj: strona 12.
Anna Mirynowicz była żoną Jana Mirynowicza, dyrektora ZSZ o którym pisaliśmy już na naszych łamach. Wspomnienia o długoletniej bibliotekarce ZSZ, swego czasu także najstarszej mieszkance Kętrzyna opowiada Maria Rutkowska-Kupran.

Rewolucji nie będzie, czytaj: strona 6.
Od września gimnazja w całej Polsce przejdą w stan wygaszania, a ich miejsce zajmą ośmioklasowe szkoły podstawowe. Przed tygodniem sprawdzaliśmy, jak z reformą poradzi sobie Kętrzyn. Dziś zajrzeliśmy do pozostałych gmin naszego powiatu. W mniejszych ośrodkach reforma sprawiła mniejszy kłopot.

Ludzi zabija nie broń, lecz drugi człowiek, czytaj: strona 15.
– Naiwnym jest myślenie, że bandyta, który gotów jest zabić inną osobę, będzie przejmował się "świstkiem", który pozwoli mu otrzymać broń. Złego człowieka z bronią może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią – mówi Paweł Jakubowski, instruktor strzelectwa z Mrągowa. Z doświadczonym zawodnikiem rozmawiamy m.in. o obecnym poziomie dostępu do broni oraz o tym dlaczego Polska jest najbardziej rozbrojonym krajem Europy.

Zapraszamy do lektury! Pamiętajcie o nas idąc po zakupy. W piątek od rana nasza gazeta będzie do kupienia. Można ją też kupić w wersji elektronicznej wysyłając sms-a. Wystarczy wejść na stronę >> KUP GAZETĘ >> gdzie "Gazeta w Kętrzynie" wraz z "Gazetą Olsztyńską" kosztuje tylko 1,23 zł.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages