środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Trwa nabór do III-ligowego MKS MOSiR

2017-02-11 11:43:03 (ost. akt: 2017-02-13 14:23:42)

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

Ekipa III-ligowego MKS MOSiR Kętrzyn rozpoczęła starania mające na celu wyraźne poszerzenie zaplecza kadrowego drużyny. Kto może dołączyć do jedynej kobiecej reprezentacji piłki nożnej w naszym regionie?

- Czekamy na wszystkie dziewczyny, które chciałyby mieć możliwość kilka razy w tygodniu zamienić szpilki na korki i spróbować swych sił w futbolu - mówi Gabriela Dymidziuk, lewoskrzydłowa MOSiR.

Kętrzynianki, choć stanowią wciąż młodą drużynę zdobywającą dopiero doświadczenie, zdołały udowodnić, że są w stanie sprawić problemy zdecydowanie bardziej zaprawionym na murawie rywalkom. W sezonie 2016/2017 przekonały się już o tym dotkliwie m.in. piłkarki GKS Wikielec czy Olimpii Elbląg, które w ciągu 13 kolejek ani razu nie znalazły sposobu na strzelenie naszym dziewczętom choćby jednej bramki.

W rundzie wiosennej najtrudniejsze spotkania nasze reprezentantki toczyć będą z ambitnymi szeregami Victorii Bartoszyce, która w ogólnej klasyfikacji wyprzedza MKS zaledwie o... 1 punkt. Ów punkt ma jednak olbrzymie znaczenie, bo właśnie za jego sprawą Kętrzyn znajduje się minimalnie za podium. Obecną sytuację w lidze kompletnie zdominowały dwie drużyny słynnego Stomilu Olsztyn. Jak przekonują jednak nasze zawodniczki - wkrótce może ulec to zmianie.

- Olsztyn jest w tej chwili poza zasięgiem takich młodych drużyn, jak Kętrzyn. Dlatego też szukamy wzmocnień. Dysponując większą liczbą zawodniczek, będziemy mogli nawiązać bardziej wyrównaną walkę. Za jakiś czas, w co całkowicie wierzymy, pozwoli nam to zbudować zespół, który będzie w stanie wygrywać z takimi drużynami jak Stomil - przekonuje trener Marek Bazyluk.

Zawodniczki MKS MOSiR jednocześnie zapewniają, że początki przygody z piłką nożną nie są wcale u kobiet tak trudne, jak się to często opisuje.

- Żadna z nas nie pojawiła się na boisku jako ligowa piłkarka, więc nie ma się czego obawiać. Wszystkie zaczynałyśmy od podstaw. Przy solidnej bazie treningowej i profesjonalnych zajęciach, jakie zapewnia klub, poziom gry wzrasta naprawdę szybko. Na treningach i meczach dajemy z siebie wszystko, walczymy o każdą piłkę, ale panuje w naszych szeregach naprawdę przyjazna atmosfera. Futbol pozwala się rozwijać, dbać o sylwetkę i nie jest to sport zarezerwowany tylko dla facetów. Zapraszamy więc na treningi - podsumowują zawodniczki

Wszystkie dziewczęta chcące stać się częścią III-ligowego MKS MOSiR Kętrzyn, mogą kontaktować się z klubem m.in. telefonicznie - pod numerem 512-475-960.

	http://m.wm.pl/2017/02/orig/mosir1-365758.jpg
Plakat: Kryspin Gołębiowski

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages