środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Na drogach powiatu wciąż ślisko i niebezpiecznie

2017-02-10 19:55:03 (ost. akt: 2017-02-10 20:00:59)
Nasz czytelnik utknął w zaspie wioząc chore dziecko do lekarza. Na pług miał czekać 3 godziny.

Nasz czytelnik utknął w zaspie wioząc chore dziecko do lekarza. Na pług miał czekać 3 godziny.

Autor zdjęcia: czytelnik

Zima w tym roku nie odpuszcza. Po mroźnym i śnieżnym styczniu zapowiada się, że luty będzie wyglądał tak samo. Kolejny atak zimy sparaliżował chyba wszystko. Drogi w całym regionie są białe, niezależnie czy to w miastach czy poza nimi.

Sygnały naszych Czytelników znowu się nasiliły. Pan Piotr, mieszkaniec gminy Barciany utknął w środę w zaspie. Kiedy zadzwonił do Rejonu Dróg Powiatowych, dowiedział się, że pług przyjedzie w jego region dopiero za 3 godziny. — Akurat wiozłem dziecko do lekarza. Niestety droga od rana nie była nawet ruszona. Dobrze, ze miał mi kto jednak pomóc i że sprawa nie była aż tak mocno pilna. Nawet nie wyobrażam sobie co by było, gdybyśmy musieli wezwać teraz np. pogotowie — żali się mężczyzna.

Od dyżurnej ruchu drogowego w Rejonie Dróg Powiatowych dowiedzieliśmy się, że w okresie tego ataku zimy na drogach powiatowych pracuje 7 pługów i pługopiaskarek. — W te ostatnie dni pracujemy wyjątkowo od godz. 4.00. Oczywiście reagujemy na zgłoszenia mieszkańców najszybciej jak się da — mówi dyżurna ruchu.

Seria wypadków w regionie
W ciągu tych kilku dni po ponownym ataku zimy w powicie doszło do kilku zdarzeń drogowych. We wtorek w godzinach rannych w miejscowości Leśniewo w gminie Srokowo kierujący ciągnikiem rolniczym uderzył w latarnię. Konkretnie jedna z podczepionych przyczep uderzyła w słup po tym, jak wpadła w poślizg na zakręcie. Drugie zdarzenie miało miejsce także na terenie gminy Srokowo. W Solance kilka godzin później kierująca osobowym Suzuki na łuku drogi wpadła w poślizg i uderzyła w dwa inne zaparkowane pojazdy. Według policji kobieta nie dostosowała prędkości do panujących na drodze warunków.

Inne zdarzenie drogowe, spowodowane złymi warunkami na drogach miało miejsce już w Kętrzynie, gdzie na skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej z Mazowiecką 36-letni kierowca nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu innemu uczestnikowi ruchu. W zdarzeniu tym wzięło udział jeszcze trzecie auto. Kierowca wyjeżdżający z drogi podporządkowanej został ukarany mandatem.

{Policja apeluje o ostrożność
— Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość, a także lekkomyślność kierowców, to nadal główne przyczyny zdarzeń drogowych. W związku ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi, zapowiedzianymi ujemnymi temperaturami oraz opadami śniegu kętrzyńscy policjanci apelują do kierujących o dostosowanie sposobu jazdy do warunków panujących na drodze. Kierujący nie powinni zapominać o obowiązku odśnieżania swoich samochodów.

Zadbanie o stan techniczny auta, sprawne wycieraczki, uzupełniony płyn do spryskiwaczy i sprawne światła do podstawy dobrej widoczności — mówi mł. asp. Ewelina Piaścik z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie. Jak to mawiał klasyk: „sorry, taki mamy klimat”, dlatego warto po prostu pamiętać, że ujemne temperatury i opady śniegu powodują, że droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża. Tu także wskazówka dla pieszych, że kierujący nie zawsze zdąży natychmiast zatrzymać samochód.

— Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego. Raz jesteśmy kierującym, innym razem pieszym. Od nas samych zależy jak będzie kształtowało się bezpieczeństwo na drodze. Nieważne, czy jedziemy czy idziemy, w każdej sytuacji jesteśmy odpowiedzialni za to co robimy, dlatego zwracamy się z apelem także do pieszych. Używajmy elementów odblaskowych i zanim wejdziemy na ulicę nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych upewnijmy się dobrze, czy odbędzie się to w sposób bezpieczny. Pamiętajmy, że nawet najnowocześniejszy samochód nie jest w stanie oszukać praw fizyki i nie zatrzyma się w miejscu — przestrzega rzecznik kętrzyńskiej policji.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. nke #2179912 | 83.9.*.* 11 lut 2017 20:30

  w miescie wale nie lepiej

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kazik R #2179639 | 176.221.*.* 11 lut 2017 15:40

  A co na temat odśnieżania i sypaniem piaskiem na trasie Barciany , Mołtajny to lodowisko mają spóżniony reflex . Co roku tak bywa .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. kloc #2179327 | 31.0.*.* 11 lut 2017 06:50

  Ciekawa sprawa. Wszystko w ruchu ,tylko gdzie . Wyjazd na Olsztyn z Bartoszyc masakra a sprzęt die udziela na prywatnej stacji paliw . I co na to GDDKiA.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages