Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Jak to będzie z reformą edukacji? Dowiesz się z "Gazety w Kętrzynie"

2017-02-09 20:30:21 (ost. akt: 2017-02-09 21:11:19)

Autor zdjęcia: GwK

Powoli wszystko staje się jasne w sprawie zmian w naszych szkołach. O skutkach reformy edukacji w reszcie gmin za tydzień. Na razie mamy dla Was masę ciekawych informacji.

Z mieczem na podbój świata, czytaj: strona 12.
– Polskie "rycerstwo" plasuje się w klasyfikacji międzynarodowej w pierwszej piątce. I choć zawodnicy nie zarabiają na tym wielkich pieniędzy, to jest to dyscyplina, która pozwala zwiedzić świat – mówi Marcin Waszkielis z Kętrzyna, wielokrotny mistrz świata w sportowych walkach rycerskich, który właśnie w tej chwili szkoli w walce mieczem... zawodników w Republice Południowej Afryki.

Fotografia znaczy dla nich wiele, czytaj: strona 5.
W ubiegłym roku klub FotoMX skupiający kętrzyńskich miłośników fotografii obchodził swój jubileusz. Mimo różnych kolei losu klub przetrwał ponad 30 lat, nigdy nie zaliczając przerwy. Postanowiliśmy bardziej przyjrzeć się grupie pasjonatów chadzających najczęściej z aparatami w dłoniach. Ewentualnie zawieszonymi na szyi.

Rodzice nie chcą podziału szkoły na dwa budynki, czytaj: strona 3.
Od września szkoły funkcjonować będą w nowej, zreformowanej rzeczywistości. Gimnazja wejdą w stan wygaszania, a uczniowie, którzy normalnie kończyliby szkoły podstawowe, pójdą do siódmej klasy. Reforma przygotowana na szybko sprawia jednak pewne trudności samorządom.

Kętrzynianin współtwórcą filmu o Dawidzie Bowie, czytaj: strona 7.
Wielki świat okazuje się możliwy do osiągnięcia dla każdego. Przekonuje nas o tym chociażby historia Roberta Bolesto, autora scenariusza do filmu „Ostatnia rodzina” opowiadającego o rodzinie Beksińskich. Tym razem pochodzący z Kętrzyna scenarzysta został doceniony przez amerykański instytut, który pomoże zrealizować pierwszą na świecie operę science-fiction opartą na motywach jednego z albumów Davida Bowiego.

Uszkodzony sprzęt w szpitalu, czytaj: strona 3.
Teoretycznie w planach nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu, która odbyła się w środę (8.02) były tylko dwa punkty do omówienia. Z góry wiadomo było jednak, że radni szybko tego nie załatwią, ponieważ obydwa dotyczyły sprawy bardzo gorącej i pilnej, a mianowicie Szpitala Powiatowego w Kętrzynie.

Na drogach powiatu ślisko i niebezpiecznie, czytaj: strona 6.
Zima w tym roku nie odpuszcza. Po mroźnym i śnieżnym styczniu zapowiada się, że luty będzie wyglądał tak samo. Kolejny atak zimy sparaliżował chyba wszystko. Drogi w całym regionie są białe, niezależnie czy to w miastach czy poza nimi.

Setki kilometrów i kontuzje ich nie zatrzymały, czytaj: strona 16.
Przeszło 200 zawodników zmierzyło się 4 lutego podczas rozgrywanych w Łodzi zawodów pn. Debiuty Cross. W jednej z najbardziej wszechstronnych rywalizacji fizycznych, solidnie zaprezentowali się także i reprezentanci kętrzyńskiego klubu CrossBoxFit.

Zapraszamy do lektury! Pamiętajcie o nas idąc po zakupy. W piątek od rana nasza gazeta będzie do kupienia. Można ją też kupić w wersji elektronicznej wysyłając sms-a. Wystarczy wejść na stronę >> KUP GAZETĘ >> gdzie "Gazeta w Kętrzynie" wraz z "Gazetą Olsztyńską" kosztuje tylko 1,23 zł.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages