Sobota, 18 sierpnia 2018. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Niezły start młodych siatkarek z Wilkowa na turnieju Kinder +Sport

2017-02-08 20:16:06 (ost. akt: 2017-02-08 18:41:44)

Autor zdjęcia: Edward Szudzich

W Giżycku odbył się inauguracyjny turniej minisiatkówki dziewcząt w rozgrywkach Kinder +Sport. W tym sezonie odbędzie się 5 turniejów kwalifikacyjnych. Trzy najlepsze rezultaty każdej drużyny wyłonią finałową ósemkę, która zagra dodatkowy turniej o Mistrzostwo Województwa.

Dwa najlepsze zespoły z giżyckiego turnieju pojadą na Mistrzostwa Polski. Do udziału zgłosiło się 31 dwójek i 11 trójek. W tych kategoriach uczestniczyły również zespoły LUKS „Wilczek” Wilkowo. Turniej rozgrywano w dwóch częściach do dwóch wygranych setów. Pierwsza faza to rozgrywki grupowe w których grano systemem „każdy z każdym” i z której dwie zwycięskie drużyny awansowały do dalszych rozgrywek w systemie pucharowym.

Nasze dziewczęta grające w „dwójkach” (rocznik 2006 i młodsze) wygrały swoją grupę następnie pokonały MOSiR Kętrzyn 4 i awansowały do ćwierćfinałów gdzie uległy drużynie SP4 Giżycko. Ostatecznie zagrały w grupie drużyn o miejsca 5-8, gdzie przegrały z GreenVolley Ełk i wygrały z Salos2 Ełk co dało ostatecznie 7 miejsce w całym turnieju (na 31 zespołów). Zdobyły również pierwsze punkty do końcowej klasyfikacji.

Kolejna nasza drużyna (ubiegłoroczny Mistrz Województwa w „dwójkach”) miała ułatwione zadanie ze względu na mniejszą liczbę zespołów zgłoszonych do „trójek” (rocznik 2005 i młodsze). Dziewczęta po wygraniu grupy awansowały do ćwierćfinału gdzie wygrały 2:0 z drużyną Salos Ełk3. W półfinale znów wygrały 2:0 z kolejnym zespołem Salos Ełk2. Zwycięski mecz finałowy wygraliśmy 2:1 z drużyną IKS Atak Elbląg i zdobyliśmy maksymalną pulę punktów do klasyfikacji przed końcowym turniejem.

Drużyny wystąpiły w składach:
dwójki” – Masny Amelia, Aleksandra Rutkowska, Zalewska Wiktoria;
trójki” – Golińska Kinga, Karnicka Aleksandra, Kuberska Oliwia, Olszewska Katarzyna.

Edward Szudzich
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages