Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Ta impreza cieszy się ogromną popularnością

2017-02-05 16:37:53 (ost. akt: 2017-02-06 14:29:40)

Autor zdjęcia: Jan

Od wielu lat impreza cieszy się sporą popularnością. Bawią się na niej wspólnie Polacy i Ukraińcy. Miłośnicy ukraińskich rytmów przyjeżdżają nawet z Gdańska, Olsztyna, Lidzbarka Warmińskiego, Giżycka, Mrągowa i Węgorzewa.

Około trzystu osób bawiło się na zabawie ukraińskiej w kętrzyńskiej Hali MOSiR w sobotę 4 lutego br. Od wielu lat impreza cieszy się sporą popularnością. Pierwsze zabawy były organizowane w połowie lat sześćdziesiątych przez miejscowych działaczy Ukraińskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego. W 1990 r. UTSK przekształciło się w Związek Ukraińców w Polsce. I to obecnie Kętrzyńskie Koło ZUwP kontynuuje tę tradycję.

Na imprezie bawią się wspólnie Polacy i Ukraińcy. Miłośnicy ukraińskich rytmów przyjeżdżają nawet z Gdańska, Olsztyna, Lidzbarka Warmińskiego, Giżycka, Mrągowa i Węgorzewa.

Oficjalnego jej otwarcia dokonali przewodniczący miejscowego koła ZUwP Andrzej Sydor oraz członek zarządu Sławomir Iwaniura. W tym roku do tańca zagrał znany zespół „Ruch” z Górowa Iławeckiego.

W tegorocznej zabawie wzięli również udział obywatele Ukrainy, którzy przyjechali do Kętrzyna i pracują w zakładzie Philips. - Bardzo mi się podoba. Pochodzę z Kropiwnickiego (dawniej Kirworograd). W naszym mieście organizowane są dyskoteki czy spotkania rodzinne, ale nie ma tego typu imprez - powiedziała Switłana Zwynehorodzka.

- Jestem w Polsce po raz pierwszy. Nie wiedziałem, że spotkam tutaj swoich rodaków, którzy mieszkając daleko od Ukrainy, pielęgnują tradycję ukraińską poprzez tego typu przedsięwzięcia - stwierdził Dmytro Kyryłenko również z Kropiwnickego. - Dobra muzyka i wspaniała atmosfera. Swoimi wrażeniami z pewnością podzielę się ze znajomymi po powrocie do Kijowa - oznajmiła z kolei Switłana Kononczuk.

as

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: UA

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages