Wtorek, 24 kwietnia 2018. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Rak to nie wyrok. Opowiedz o tym

2017-02-04 17:10:52 (ost. akt: 2017-02-04 17:23:56)
Tydzień Żonkila ma już swoją tradycję.

Tydzień Żonkila ma już swoją tradycję.

Autor zdjęcia: archiwum Tow. Amazonki

Kętrzyńskie Towarzystwo AMAZONKI, Biblioteka Miejska w Kętrzynie i Katedra Onkologii Wydział Medyczny UWM w Olsztynie pragną zaprosić na organizowany w tym roku „Tydzień Żonkila”. W ramach „Tygodnia Żonkila” w dniu 26.04.2017 r o godz. 16.00 na terenie Biblioteki Miejskiej w Kętrzynie, odbędzie się spotkanie mieszkańców z medycyną „Jak żyć z rakiem”.

„Jak żyć z rakiem” - jak się starać obronić przed nim, jak się zachować i postępować, gdy w najbliższej rodzinie zetkniemy się z chorobą nowotworową i jak jej zapobiegać? Na te i inne pytania odpowiedzą nam specjaliści z Katedry Onkologii Wydziału Medycznego UWM w Olsztynie - onkolog, psycholog onkologiczny, rehabilitant. Zaprosimy osoby, które przeszły chorobę nowotworową i teraz o tym mówią i piszą odważnie.

W związku z powyższym ogłaszamy konkurs na wspomnienia osób, które przeszły leczenie nowotworowe. Prosimy o podzielenie się z nami swoimi przeżyciami, wrażeniami, reakcją na wiadomość o zachorowaniu i „co dalej mam robić”, spostrzeżeniami ze sposobów leczenia i rehabilitacji. Za najlepszy tekst /nie dłuższy niż cztery strony maszynopisu/ przewidujemy nagrody. W zależności od ilości prac postaramy się najlepsze i najciekawsze wydrukować.

Prace prosimy przesyłać do dnia 31 marca 2017 r na adres KTA AMAZONKI, ul. Klonowa 4/29, 11-400 Kętrzyn. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny 668 300 936 lub e-mail amazonki.ketrzyn@wp.pl.

Tydzień zakończymy „Marszem żonkila” w dniu 27.04.2017 o godz. 1100 do udziału, w którym zaprosimy młodzież szkolną, przedszkolaków, naszych wiernych i stałych uczestników, przyjaciół, sympatyków, policję, straż pożarną, korporację taksówkową oraz uroczystością, podczas której wręczymy nagrody dla uczestników konkursu. Wszystko to aby udowodnić, że rak to nie wyrok - wcześnie wykryty jest w stu procentach wyleczalny. Chcemy przerwać pokutujące w ludziach przekonanie, że „lepiej nie wiedzieć” i zachęcić do systematycznego wykonywania badań profilaktycznych.

Danuta Łozowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages