Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Niebezpieczne znaleziska wciąż kryją się w naszych lasach

2017-01-24 12:46:46 (ost. akt: 2017-01-24 13:48:08)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: archiwum KPP w Kętrzynie

Niebezpieczne znaleziska odkryto w lasach na terenie powiatu kętrzyńskiego. O faktach tych natychmiast powiadomiono policjantów. Funkcjonariusz z grupy minersko-pirotechnicznej potwierdził, że są to pociski z czasów II wojny światowej. Miejsca, do czasu przyjazdu wojskowych saperów, zabezpieczali kętrzyńscy policjanci.

Pierwsze zgłoszenie oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów odebrał w poniedziałek (23.01) o godz. 8.30. Z informacji przekazanej przez mężczyznę wynikało, że znalazł niewybuch gdy spacerował po lesie w okolicach Świętej Lipki. O drugim znalezisku policjanci zostali poinformowani tego samego dnia około godz. 10.00. Z przekazanych informacji wynikało, że przedmiot przypominający niewybuch został znaleziony również w lesie, nieopodal miejscowości Modgarby w gminie Barciany. Zgłaszający przekazał, że nietypowy przedmiot znalazł w trakcie zrębu lasu.

W obu przypadkach we skazane miejsca skierowano policjantów z funkcjonariuszem z grupy minersko-pirotechnicznej, który określił, że są to pociski artyleryjskie z okresu II wojny światowej. Do czasu przyjazdu wojskowych saperów miejsca znalezisk zabezpieczyli policjanci. Odnalezione pociski zostały zabezpieczone przez patrol rozminowania Jednostki Wojskowej z Giżycka i zostaną zdetonowane w bezpieczny sposób na poligonie wojskowym.

Funkcjonariusze przypominają, że w przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału, nie należy go dotykać, oglądać czy przenosić lecz natychmiast zadzwonić na policję.

Źródło: KPP

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages