Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Poznali swoje prawa i obowiązki

2017-01-22 13:04:26 (ost. akt: 2017-01-22 11:26:02)

Autor zdjęcia: archiwum KPP Kętrzyn

Tuż przed feriami w ramach otwartych jednostek policji kętrzyńską komendę odwiedzili uczniowie Gimnazjum nr 2 w Kętrzynie. W trakcie spotkania poruszono tematy związane z przestępczością nieletnich oraz ich odpowiedzialnością karną.

Spotkania z dziećmi i młodzieżą na stałe wpisały się w kalendarz kętrzyńskich policjantów. W trakcie tych wizyt przekazywane są ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

W ramach programu prewencyjnego pod nazwą „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki policji” kętrzyńską komendę odwiedzili uczniowie Gimnazjum nr 2 w Kętrzynie. Spotkanie dotyczyło szeroko pojętych zachowań młodych ludzi, które są niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Przypomniano uczniom, co to jest demoralizacja, czyn karalny i co grozi młodemu człowiekowi, który nie potrafi dostosować swojego zachowania do obowiązujących norm i zasad.

Policjanci tłumaczyli nastolatkom, że popełniając czyn karalny w przedziale wiekowym 13-17 lat mogą już być traktowani znacznie surowiej, bo do katalogu środków wychowawczych dochodzi jeszcze poprawczak. Sąd orzekając o umieszczeniu w nim, nie decyduje jak długo ma trwać pobyt. Na wolność taka osoba wychodzi, kiedy sąd uchyli środek poprawczy lub kiedy "nieletni" skończy 21 lat.

Poruszono kwestię demoralizacji uczniów, a także problem przemocy wśród gimnazjalistów. Przedstawiono przykłady sytuacji, które często mają miejsce w szkołach w następstwie których uczniowie często mają problemy z prawem. Celem prelekcji było uświadomienie młodzieży o konsekwencjach, jakie mogą ponieść. Duży nacisk postawiono również, na uzmysłowienie uczniom, że nauczyciele są funkcjonariuszami publicznymi, a co za tym idzie korzystają z ochrony przewidzianej w kodeksie karnym.

Źródło: KPP

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages