Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Zimno, mokro i ślisko - seria wypadków w regionie

2017-01-20 14:45:40 (ost. akt: 2017-01-20 14:54:36)

Autor zdjęcia: archiwum KPP w Kętrzynie

Zimno, mokro i ślisko – to wszystko wpływa znacząco na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Policjanci cały czas apelują o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach. Tylko w czwartek (19.01) na drogach powiatu doszło do 4 zdarzeń drogowych.

Oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów w przeciągu 2 godzin odebrał 4 zgłoszenia o zaistniałych zdarzeniach w ruchu drogowym. Do pierwszego zdarzenia doszło w miejscowości Kałmy w gminie Korsze (o czym pisaliśmy TUTAJ). Jak ustalili policjanci kierująca fiatem kobieta nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego wpadła w poślizg i uderzyła pojazdem w słup oświetleniowy. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie doznał obrażeń. 35-letnia kobieta za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym została ukarana mandatem karnym w wysokości 300 złotych.

Do zdarzenia doszło także na trasie Kętrzyn-Bartoszyce tuż przed miejscowością Garbno gm. Korsze. Kierująca audi 22-letnia kobieta również nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego wpadła w poślizg i zakończyła jazdę w przydrożnym rowie.

Do kolejnego, tym razem groźniej wyglądającego, zdarzenia w ruchu drogowym doszło w Markuzach gm. Barciany. Oficer dyżurny został poinformowany, że osobowy pojazd uderzył w drzewo. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierująca citroenem kobieta nie dostosowała prędkości jazdy do warunków drogowych, straciła panowanie nad pojazdem, a następnie uderzyła w przydrożne drzewo. Na szczęście kobieta oraz pasażerowie nie odnieśli obrażeń. Kierująca została ukarana mandatem karnym w wysokości 300 złotych.

Natomiast do najgroźniejszego chyba zdarzenia doszło na trasie Skierki-Stara Różanka. I tu jak się okazało 20-letnia kobieta kierując BMW na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na prawe pobocze gdzie uderzyła w przydrożne drzewo, a następnie obróciło pojazd i gdy zjechał na lewy pas jezdni zderzył się czołowo z prawidłowo jadącą skodą. W wyniku tego zdarzenia pasażerka BMW z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Na chwilę obecną wiadomo, że kobieta nie odniosła poważnych obrażeń jedynie ogólne potłuczenia. Tą sprawę wyjaśniają dokładnie kętrzyńscy policjanci.

Policjanci przypominają, padający i zalegający śnieg powoduje, że nawierzchnia jezdni jest śliska, oblodzona i powoduje jednocześnie zmniejszoną przyczepności kół pojazdu podczas jazdy. W tak trudnych warunkach atmosferycznych niedostosowanie prędkości do warunków drogowych może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Źródło: KPP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. chmurka #2177235 | 62.96.*.* 8 lut 2017 11:38

  Sorry, taki mamy klimat

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. od 35 lat codzienny kierowca #2177087 | 46.171.*.* 8 lut 2017 09:09

  Standardy odśnieżania przewidują przejezdność drogi.Trudno winić drogowców za śliskość i mgłę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ha,ha #2169467 | 89.234.*.* 27 sty 2017 21:32

   znowu mgła

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. prokuratura #2168833 | 171.25.*.* 26 sty 2017 22:13

   podała, że winna wypadkowi Macierewicza była mgła

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Marzenia? #2165387 | 89.228.*.* 22 sty 2017 12:24

   "Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierująca citroenem kobieta nie dostosowała prędkości jazdy do warunków drogowych, straciła panowanie nad pojazdem, a następnie uderzyła w przydrożne drzewo. Na szczęście kobieta oraz pasażerowie nie odnieśli obrażeń. Kierująca została ukarana mandatem karnym w wysokości 300 złotych."Powyższe to cytat z artykułu,w związku z tym mam pytanie,może ktoś kompetentny mi wyjaśni,z jaką szybkością należy jechać po oblodzonej drodze,by dostosować szybkość do warunków drogowych?Moim zdaniem,po oblodzonej drodze należałoby jechać z szybkością 0 km/h(słownie:zero!).No to co robić ma kierowca,który wyjeżdża w trasę i w drodze spotyka go gołoledź?-ma stać na poboczu i czekać do odwilży?-a może na piaskarkę,która z powodu oszczędności się nie pojawi?A może mandat powinien otrzymać kierownik/prezes dysponujący piaskarkami?Tak się rozmarzyłem......

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (16)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages