Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Zimowy Brzdąc na okładce najnowszej "Gazety w Kętrzynie"

2017-01-20 08:28:29 (ost. akt: 2017-01-20 08:43:23)

Autor zdjęcia: GwK

Tak, jak obiecaliśmy prezentujemy naszego lokalnego Zimowego Brzdąca 2016. Oczywiście nie zabraknie innych tematów, wśród nich m.in. echa długiej sesji budżetowej w powiecie, rozmów z prezesami spółek miejskich oraz senator Lidią Staroń.

Misja, wizja i strategia rozwoju kluczem do sukcesu, czytaj: strona 4.
„Człowiek, który nie zyskał partyjnego uznania u partyjnych kolegów, realizuje swoją karierę zawodową w spółce komunalnej KTBS w Kętrzynie” – tak mówi o sobie Leszek Krzyżanowski, od czerwca 2016 roku prezes spółki. Minęło zaledwie pół roku, odkąd po wygranym konkursie objął funkcję szefa Kętrzyńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, a w spółce już widać wiele zmian. Podczas naszej rozmowy prezes nieskromnie chwali się jak można pracować w mieście powiatowym mając odpowiednie przygotowanie i wiedzę.

Budżet tak, ale tylko na zasadach „jedenastki”, czytaj: strona 3.
Wszyscy zainteresowani, czyli zarówno radni, jak i obserwatorzy wiedzieli, że obrady nad budżetem powiatu nie będą łatwe. Jednak chyba mało kto spodziewał się, że sesja potrwa aż dziewięć godzin. W tej sytuacji nie dziwi ani zasłabnięcie na sali, ani tym bardziej chyba zbyt pochopne przyjecie budżetu w takiej, a nie innej postaci.

Zawalczą o podium, lecz łatwo nie będzie, czytaj: strona 16.
Runda jesienna warmińsko-mazurskiej III ligi kobiet została kompletnie zdominowana przez dwie piłkarskie ekipy Stomilu Olsztyn. Charakterne zawodniczki MOSiR Kętrzyn jednak nie składają broni i zapowiadają ostrą walkę o miejsce w ścisłej czołówce.

Ważne, aby trafiać w potrzeby pasażerów, czytaj: strona 7.
29 grudnia 2016 r. Krzysztof Hećman, burmistrz Kętrzyna oficjalnie przeciął wstęgę i od tej pory mamy w Kętrzynie nową ulicę, która ostatecznie otrzymała nazwę Aleja Rotmistrza Witolda Pileckiego. Jest ulica, więc musi działać komunikacja miejska. Toteż od 9 stycznia roku 2017 ruszyła linia nr 3, o czym rozmawiamy z Andrzejem Degórskim, prezesem PGK Komunalnik w Kętrzynie.

25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czytaj: strona 8.
W porównaniu z rokiem ubiegłym wynik finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kętrzyńskim jest o 12 tysięcy złotych lepszy. W Barcianach, Reszlu i Srokowie organizatorzy zebrali znacznie więcej środków niż rok temu, trochę lepiej zbierano też w Korszach. W sumie mieszkańcy powiatu przekazali prawie 50 tys. zł na ogólnopolska akcję WOŚP.

7-letnia Julia Zimowym Brzdącem w powiecie, czytaj: strona 9.
Już jest! Zimowy Brzdąc 2016 powiatu kętrzyńskiego wybrany! Została nim Julia Gbur z miejscowości Czaczek (gm. Barciany). Ale gratulujemy wszystkim uczestnikom naszej zabawy. Teraz trzymamy kciuki za Julkę, która ma szansę zostać Zimowym Brzdącem w województwie.

Zapraszamy do lektury! Pamiętajcie o nas idąc po zakupy. W piątek od rana nasza gazeta będzie do kupienia. Można ją też kupić w wersji elektronicznej wysyłając sms-a. Wystarczy wejść na stronę >> KUP GAZETĘ >> gdzie "Gazeta w Kętrzynie" wraz z "Gazetą Olsztyńską" kosztuje tylko 1,23 zł.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages